İlk Gayrimenkul sertifikası için talep toplama yarın 1 Payı 42.5 TL'den başlıyor

Gayrimenkul sertifika ihracı yarın toplanmaya başlanacak ön taleplerle gerçekleşecek. 1 Pay 42.5 TL2den satılacak olan Gayrimenkul sertifikası ne kadar kazandıracak, sertifika başvurusu nasıl yapılacak ayrıntıları emlakpencerem.com da

İlk Gayrimenkul sertifikası için talep toplama yarın 1 Payı 42.5 TL'den başlıyor
Editör: Hakan A.
28 Mart 2017 - 11:23 - Güncelleme: 26 Şubat 2018 - 17:09

Gayrimenkul sektöründe yeni bir dönemin kapıları gayrimenkul sertifikası ile aralanıyor. İnşaat sektöründe Türkiye'de ilk defa uygulanacak gayrimenkul sertifikası iharcı için ilk talepler yarın 29 Mart çarşamba günü itibariyle başlayor. 3 Gün boyunca yatırımcılar talepte bulunabilecekler. Peki Gayrimenkul sertifikası ihracı başvurusu için ne tür şartlar gerekli, sertifikayı satın alan yatırımcı konut alabilecek mi? Dilediği zaman sertfisikasını bozdurabilecek mi? Tüm merak edilen soruların yanıtları emlakpencerem.com da.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Mart 2017 - İstanbul

Konut sektöründe yatırımın kurallarını değiştirecek yeni dönemin kapısı yarın itibariyle aralanmaya başlıyor. Küçük büyük yatırımcı için cazip bir fırsat sunan gayrimenkul sertifikası ihracında ilk talep toplama tarihi yarın 28 Mart Çarşamba günü itibariyle başlıyor. 

TOKİ Gayrimenkul sertifikasında öncü kurum oldu

TOKİ öncülüğünde Makro Yapı tarafından İstanbul Başakşehir bölgesinde hayata geçirilen "Park mavera 3" konut projesi kapsamında yer alan dairelere gerek yatırım, gerekse konut edinme amacıyla Türkiye'de ilk defa "Gayrimenkul Sertifikası" ihracıyla yatırım yapılabilecek. Şimdiden Gayrimenkul sertfisikasına büyük ilgi var. Küçük ve büyük yatırımcı bu ilk enstrümandan faydalanmak için ön talep süreci olan 29-30-31 Mart tarihlerini bekliyor. Yarın itibariyle Borsa İstanbul ve Vakıf Katılım aracılığı ile Gayrimenkul Sertifikası ihracında ön talep sürecine başlanıyor. 

Dileyen herkesin yatırım yapabileceği konut projesi Park Mavera 3 Başakşehir bölgesinde TOKİ güvencesiyle yükseliyor. Projeye yatırım yapacaklar cebindeki paraya göre yatırım fırsatına sahip olacaklar. Pay satın almak suretiyle projeye yatırım amaçlı dahil olabilecekler. Payların konut fiyatına ulaşması durumunda ise ev sahibi olabilecekler. Ellerinde bulunan Gayrimenkul sertifikalarını diledikleri zaman piyasa fiyatları dahilinde satabilecekler.

1 Pay Gayrimenkul sertifikası 42.5 TL'den satılacak

Türkiye'de bir ilk olarak TOKİ ve Makro İnşaat ortaklığı tarafından inşa edilecek 'Park Mavera 3' projesi kapsamında sertifika modeli uygulanacak. Yeni modele dahil olmak isteyenler için 29-31 Mart tarihlerinde talep toplanacak. 1 pay almak isteyen vatandaş 42.5 lira ödeyecek. 100 pay da 1 metrekareye denk gelecek. Park Mavera 3 konut projesinden bir ev sahibi olmak için en az 11 bin 58 pay satın alınması gerekiyor.

Gayrimenkul sertifikası için yoğun talep!

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, günde 1200 kişinin konuyla ilgili bilgilendirme talep ettiğinin altını çizerek, Bugüne kadar sertifikanın duyurulduğu internet sitesini 500 bin tekil kullanıcının ziyaret ettiğini, toplamda 27 aracı kuruluşun ise proje için talepte bulunduğunu söyledi.

 Park Mavare projesinde gerçekleştirilecek sertifika ihracında toplam tutarın 143.24 milyon lira olduğunu belirten Ercan Uyan, fazla talep gelmesi durumunda 95.99 milyon liralık ek ihraç daha gerçekleştirileceklerini dile getirdi. Her kesimden vatandaşa gayrimenkule yatırım imkanı sağlandığını belirten Uyan, "Sertifika ile 42 lirası olan üniversite öğrencisi de projeye ortak olacak. Üstelik bu Başakşehir ve çevresi ile ilgili bir durum da değil. Almanya'da yaşan biri de Başakşehir projesinden pay satın alacak" ifadelerini kullandı.

Gayrimenkul sertifikası için her türlü açıklayıcı bilgi, başvuru süreci,talep ile ilgili ayrıntılar, rakamsal veriler, pay fiyat listesi ve diğer ayrıntılara www.gayrimenkuldesertifika.com internet adresi üzerinden vatandaşlar bilgi edinme amaçlı kullanabilecekler.

Doğrudan alım Vakıf Katılım aracılığı ile yapılabilecek

Park Mavera 3 konut projesine yatırım yapmak isteyen veya ev sahibi olmak isteyenler, Borsa İstanbul'da işlem görecek olan Gayrimenkul sertifikaları için, talep toplama tarihleri olan 29 - 30 - 31 Mart 2017 tarihlerinde, Vakıf Yatırım aracılığıyla doğrudan alım yapılacak.

Gayrimenkul sertifikası sitemi nasıl çalışıyor? Pay nasıl alınır?

YORUMLAR

  • 0 Yorum