ING Bank konut kredisi faiz oranı 120 aya 0.94'e indi

Konut kredisi faiz indirimleri 2020 yılında devam ediyor.Bu kapsamda bankalar kredi faiz indirimlerini sürdürüyor. ING Bank, konut kredisi faizlerini indirdi. Peki 120 ay vadeli konut kredisi kullanımında ödenecek faiz oranı ne kadar oldu?

ING Bank konut kredisi faiz oranı 120 aya 0.94'e indi
Editor: Hakan A.
17 Ocak 2020 - 15:27

Türkiye genelinde kredi faiz indirimi sayesinde ev sahibi olmak isteyenler bankalara koşmaya devam ederken, bankalar 2020 yılında konut kredisi faizleri ile müşteri kapmaya çalışıyor. Bu bankalar arasına ING Bank'ta eklendi. ING Bank Türkiye'de konut kredisi kullanımında 120 aya kadar olan vadelerde kredi faiz oranlarını indirdiğini duyurdu.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri - 17 Ocak 2019 - İstanbul


Ev sahibi olmak isteyenleri sevidiren konut kredisi faiz indirimlerine bir banka daha eklendi. Ev almak isteyenler 2019 yılı itibariyle düşük faiz oranları sayesinde konut kredisi kullanımını hızlandırmaya başladı. İnşaat sektöründe konut kredisi faizlerinde yaşanan indirimler sayesinde ev satışlarında artış yaşandı. Özellikle ipotekli konut satışllarında yaşanan artış oldukça büyük. Faiz indirimleri konut satışlarını hızlandırmış oldu. 

Kamu bankalarıyla başlayan faiz indirimleri sürüyor!

2019 sonu itibariyle başlayan kredi faiz oranlarındaki indirim yarışı hızlandı. 3 Kamu bankası, bir katılım bankası ile devam eden faiz indirim haberlerine bir yenisi daha eklendi. Yüzde 1'in altına inmeye devam eden konut kredisi faiz oranları sayesinde vatandaş ev alımlarında kredi kullanmayı tercih eder oldu. Halkbank, Ziraat bankası ve Vakıfbank dışında Ziraat Katılım Bankası sıfır konutlar için konut kredisi faiz oranlarını 0.79 oranına çekmişti.

ING Bank 120 aya kadar 0.94 faiz uygulayacak!

ING Türkiye, konut kredisi faizlerini 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 0.94’e indirdi. Faiz indirimi sayesinde ING Türkiye müşterileri çok avantajlı koşullarla konut sahibi olma fırsatına sahip olacak. ING Türkiye’nin kampanya kapsamında sunduğu yüzde 0.94 faiz oranı eski yeni ayrımı olmaksızın tüm konutlar için geçerli olacak.

ING Bank Konut Kredisi Kredi Maliyet Tablosu

 
Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı Yıllık Akdi Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Aylık Taksit Tutarı Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
100.000 TL 120 %0,98 %11,76 500 TL 1,420,87 TL %1,0114* %12,8349

* Örnek vade ve kredi tutarı için toplam maliyeti göstermektedir; toplam maliyete kredi tahsis ücreti, ekspertiz, ipotek tesis  bedeli dahildir. Toplam maliyet oranına sigorta dahil edilmemiştir. 
**ING kampanya koşullarını değiştirme, gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep etme ve uygun görmediği kredi başvurularını onaylamama hakkına sahiptir.

 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.