İnşaatta kriz ve iflas söylemleri yurt dışı...

İnşaatta kriz ve iflas söylemleri yurt dışı kaynaklı

Tamer Özyurt, İnşaatta kriz ve iflasların yaşanacağına dair yapılan sosyal medya paylaşımlarını araştırdık. Elde edilen bilgileri hukuki süreçte adli makamlarla paylaşacağız.

İnşaatta kriz ve iflas söylemleri yurt dışı kaynaklı
Editor: Hakan A.
09 Ağustos 2018 - 14:00

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, özellikle son günler sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda inşaat sektöründe firmaların iflas edeceğine ilişkin kriz söylemlerini araştırdıklarını söyledi.

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt konuyla alakalı önenmli bilgileri paylaştı. Özyurt, "İnşaatta kriz söylentisinin yurt dışı kaynaklı olduğunu tespit ettik"lerini söyledi.

Tamer Özyurt, son günlerde bazı gayrimenkul şirketlerinin konkordato talep edeceği, battığı veya iflas edeceği şeklindeki ciddi iddiaların ve inşaat şirketlerinin listesinin bulunduğu sosyal medya paylaşımlarını tek tek araştırdıklarını, hangi IP'den çıktığına kadar detaylı bilgileri en ayrıntısına kadar tespit ettiklerini söyledi. Listelere bakarsanız hep sektörün önde gelen, binlerce kişiyi istihdam eden, ciddi vergi veren şirketleri var. İnsanları, 'Bu firma da sıkıntıdaysa ekonomide ciddi sıkıntı vardır' gibi düşüncelere sevk etmek istiyorlar.

Özyurt, "Özellikle Twitter'da bu paylaşımı ilk dolaşıma sokan hesabın adresi Mısır'dan çıktı. Daha önceki paylaşımlarına baktığımızda tamamen FETÖ dilinin kullanıldığı paylaşımları yapan bu hesabın tweet'lerinin hızlı bir şekilde paylaşıldığını gördük. Kriz iddialarının yurt dışı kaynaklı olduğunu gördük ve belgeledik. Bu durumla ilgili gereken hukuki işlemleri başlattık." dedi.

Hiçbir zaman sektörde krize varacak sıkıntılar yaşanacağına inanmadığını dile getiren Özyurt, "Bizim de borcumuz var ama borcumuzun en az 4 katı malımız var. Belki de en az borcu olan şirketlerdeniz. Rahatız, işimizin başındayız. Gayrimenkul sektörü de tıpkı genel ekonomimiz gibi bir süreçten geçiyor. Bu geçiş süreci nedeniyle nakit akışında sıkıntılar yaşanacaktır. Ancak bu geçiş sürecinin sonu çok iyi olacak. Dediğim gibi, borcumuzun 4 katı mal varlığımız var. Gerekirse bu mal varlığımızla vedalaşırız. Bizler malımıza aşık insanlar değiliz." şeklinde konuştu.

Yerli ve yabancı konut yatırımcısının bitmiş ev istediğinin altını çizen Tamer Özyurt, İnşaat sektöründe bir devrin kapandığının altını çizerek İnşaatta sat yap dönemi bitiyor, yap sat dönemi başlıyor dedi.