İşsizlik ödeneği alacaklar dikkat! Bakan'dan kritik uyarı...

İşsizlik ödeneğini bekleyen milyonlarca vatandaş için süreç devam ederken Bakan Selçuk, İşsizlik ödeneği alacaklara kritik uyarıda bulundu. Banka hesap ve IBAN numaranızı hızla bildirin!

İşsizlik ödeneği alacaklar dikkat! Bakan'dan kritik uyarı...
Editör: Hakan A.
23 Nisan 2020 - 18:57
Türkiye genelinde Milyonlarca işsizlik ödemesi yolda! Banka hesapları için Bakan uyardıo! Koronavirüs mücadelesi çerçevesinde İşsizlik ödeneği alacaklar için Bakan Selçuk'tan son dakika uyarısı geldi. Peki  işsizlik ödeneği paraları ne zaman hesaplara yatacak? İşte Bakan Selçuk'tan gelen en son açıklamalar...

Ekonomi Haberleri  - 22 Nisan 2020 - İstanbul


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işsizlik ödeneği için önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, 'işsizlik ödemesinin hesaplara yatırılmasına başlanıyor' dedi. İşsiz kalan vatandaşların bekledikler haber geldi. Peki işsizlik ödeneği için paraklar hesaplara ne zaman yatacak, Bakan Selçuk tarih açıkladı mı?

Bakan Selçuk, 'Corona virüsle mücadele sürecinde vatandaşlarımızın evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için aldığımız önlemleri kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Nisan ayı işsizlik sigortası ödemelerini hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmıştık. Bu uygulamamızı Mayıs ayında da devam ettirme kararı aldık.' dedi.


IBAN numaraları 26 Nisan’a kadar bildirilmesi gerek!

Hali hazırda işsizlik ödeneği alan ya da almaya hak kazanan vatandaşlar ALO 170’i arayarak hesap numarasının bulunduğu bankanın IBAN numarasını bildirebilir veya https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden bilgilerini güncelleyip sisteme ekleyebilecekler.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum