İstanbul 3. Havalimanı şantiyesi 22 Bin 500 işçiye ekmek...

İstanbul 3. Havalimanı şantiyesi 22 Bin 500 işçiye ekmek kapısı

İstanbul 3. Havalimanı çalışmaları 1. Pistin yapımıyla devam ederken, şantiyede 22 Bin 500 işçi evine ekmek götürüyor.

26 Kasım 2016 - 14:39

Türkiye'nin gururu yeni havalimanı inşaatı hızla devam ediyor. Dünya'nın en önemli aktarım noktası olarak tasarlanan dev havalimanı projesinde 7/24 3 vardiya çalışılıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Kasım 2016 - İstanbul

Tamamlandığında İstanbul'u dünyanın merkezi haline getirecek Üçüncü Havalimanı projesinde pist ve kule yapımına devam ediliyor. Temelleri atılan ve yükselmeye başlayan yeni havalimanı hava kontrol kulesi en son teknolojiyle donatılacak. 90 Metre uzunlukta tasarlanan yeni kule İstanbul'un hava kontrolünü elinde tutacak. Yapımı neredeyse bitmek üzere olan yeni pist inşatında asfalt döküm işlemleri sürüyor.

Dünyanın en büyük uçakları bu piste inebilecek!

76 Milyon 500 bin metrelik dev alanıyla Dünya'nın en büyük havalimanlarından biri olacak. 1. pist yapım çalışmaları devam eden Yeni Havalimanı kapsamında pistin uzunluğu 3 bin 750 metre uzunluğunda, genişliği ise 60 metre. Bu piste dünyanın en büyük uçakları inip kalkabilecek.

3.Havalimanıa metro!

Gayrettepe-3.Havalimanı metro hattında ise işler hızlanmış durumda. Bakan Arslan, yeni metro hattında ihaleye çıkıldığının naltını çizdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bir Milyar Avro tutacak Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı projesi için ihaleyi gerçekleştirdiklerini ifade etti. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..