İstanbul'a beklenen kar yağışı etkisini gösterdi, şehir beyaza büründü! Bu geceye dikkat...

İstanbul'da beklenen kar yağışı yüzünü gösterdi. Gece saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı sabah saatlerinde tipi şeklinde yağmaya devam ederken, İstanbul adeta beyaza büründü. Peki İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

İstanbul'a beklenen kar yağışı etkisini gösterdi, şehir beyaza büründü! Bu geceye dikkat...
14 Şubat 2021 - 08:07 - Güncelleme: 14 Şubat 2021 - 08:36
Günlerdir alarm halinde olan İstanbul'da sabah kalkanlar beyaz örtüyle karşılaştı. İstanbul'da gece saatlerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı sabah erken saatlerde hızını arttırdı. Şehrin pek çok noktası kar yağışına teslim oldu. Peki İstanbul'da Kar yağışı ne kadar sürecek?

İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kentte birçok bölgede çatılarda, parklarda, ağaçlık alanlarda ve yol kenarlarında beyaz örtü oluştu. İstanbul'un yüksek kesimleri başta olmak üzere hemen her ilçesinde beyaz örtü karla kaplanmış durumda. Henüz ana halterlerde bir sorun oluşmaqzken, yüksek bölgelerde sokaklar karla kaplandı.

PAZAR SABAHINA KARLA UYANILDI

Geçtiğimiz haftadan bu yana yapılan uyarılar sonrası milyonlarca İstanbullunun beklediği kar yağışı sabah saatlerinde etkisini arttırdı. Cumartesi gecesi başlayan kar yağışı aralıklarla hızlanırken, araçların üzerini ve binaların çatılarını beyaza bürüdü. İstanbul genelinde etkili olan kar yağışının bu gece itibariyle şiddetini arttırarak sürdürmesi bekleniyor. istanbul kar yağışı

YÜKSEK KESİMLERDE DAHA ETKİLİ


İstanbul'un yüksek kesimlerinde özellikle Maltepe, Çamlıca, Kayışdağı gibi bölgelerde şimdiden kar 10 Cm'e ulaşmış durumda. Denize yakın yerlerde ise kar yüksek yerlere oranla daha düşük. Bugün yağacak kar ile birlikte yolların ve ilçelerin tamamında kar kalınlığının 20-50 cm arasında olması bekleniyor.

İBB, AFAD, AKOM GİBİ KURUMLAR SAHADA

İstanbul'da etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle Büyükşehir ekipleri ile elektrik, İĞDAŞ ve İSKİ gibi kurumların tüm ekipleri alarm seviyesinde beklemede. Diğer taraftan gece boyunca kara yolları genel müdürlüğü ekipğleri ise tuzlama ve olası yol kapanmalarına karşı görev yerlerinde çalışıyor. Yaşanabilecek olumsuzluklar durumunda ekipler hızla müdahale etmek için sahada beklemeyi sürdürüyor.

istanbul'da kar etkili oluyor


KAR NE KADAR SÜRECEK?

İstanbul'u bugün itibariyle etkisi altına alacak ve şiddetini arttıracak olan Sibirya üzerinden gelen kar yağışı bu gece itibariyle yoğunluğunu arttıracağı gelen son dakika bilgileri arasında. Pazartesi gününden itibaren ise kar yağışı daha şiddetli hissedilecek ve aralıklarla önümüzdeki Cuma gününe kadar süreceği ifade ediliyor. 

EVSİZLERE İBB KAPISINI AÇTI

İstanbul'da her kış olduğu üzere evsiz vatandaşların toplanarak İBB tesislerinde bakımları sürüyor. İBB'nin zabıta ekipleri İstanbul genelidne evsiz vatandaşların soğuk ve karlı hava nedeniyle, özel tesislerde bakımı için seferber olmuş durumda.

istanbul kar

YORUMLAR

  • 0 Yorum