Reklamı Geç
İstanbul’a yeni metro hattı: Vezneciler-3. Havalimanı metro...

İstanbul'a yeni metro hattı: Vezneciler-3. Havalimanı metro projesi

İBB Başkanı Kadir Topbaş yeni metro hattını açıkladı! Yapımı devam eden 3.Havalimanı ile Vezneciler arasına yeni metro hattı geliyor.

21 Mart 2017 - 08:23

İstanbul'un ulaşım projelerine bir yatırım müjdesi daha! İBB Başkanı Topbaş, bu kez Vezneciler-3. Havalimanı metro hattı müjdesini verdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 21 Mart 2017 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapılan açıklamada, Vezneciler-3. Havalimanı arasında yapılacak metro hattını duyuruldu. Başka Topbaş, geçtiğimiz gün İstanbul'da Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileriyle katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kadir Topbaş, Vezneciler’den 3.Havalimanına yapılacak olan metronun da müjdesini verdi.

STK'larla bir araya gelen İBB Başkanı Topbaş, göreve geldikleri günden bu güne yaptıkları yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerininin altını çizdi. Başkan Kadir Topbaş burada yaptığı konuşmasında, “Bu güne kadar 98 milyar yatırım yaptık. Bu sene ki yatırım bütçemiz de 16 buçuk milyar” dedi. Fatih’e de bu güne kadar yatırımlar toplamının 2 milyar 700 bin lira olduğunu ifade eden Başkan Topbaş Fatihlilere şu müjdeyi verdi: “Veznecilerden 3.havalimanına kadar gidecek bir metro çalışması yapıyoruz. Bu metronun Fatih itfaiyede bir istasyonu olacak. Çarşamba tarafında bir istasyonu olacak. Hırka-i Şerif ve Çarşamba’nın yolcularını alacak bir istasyon olacak. Ayvansaray’a inecek, Edirnekapı’ya çıkacak, Eyüp’ten geçecek ve gidecek. Ne dedik, ‘Her Yerde Metro Her Yere Metro. Düşününüz yürüme mesafelerinde metro olacak. En fazla yarım saat yürüme mesafesinde istasyona erişebileceksiniz. Vefa Stadyumu için de bir proje hazırladık. Spor Bakanlığımıza gösterdiğimizde bu projeyi biz de yapabiliriz isterseniz dediler. O proje bittiğinde Fatih çok güzel bir spor kompleksine kavuşmuş olacak ” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..