Reklamı Geç
İstanbul Boğazı’na İstinye-Çubuklu arasında arabalı vapur...

İstanbul Boğazı'na İstinye-Çubuklu arasında arabalı vapur hattı

Arabalı Vapur hatlarına İstanbul'da bir yenisi daha eklenmek üzere. Güzergah belirlendi. İstinye-Çubuklu arasında seferlere başlayacak yeni arabalı vapur hattı ne zaman açılıyor?

08 Kasım 2016 - 08:45

İstanbul'un tartışmasız en büyük problemlerinden biri olan trafiği bitirmek adına yapılan çalışmalara bir yenisi daha ekleniyor. 

Deniz ulaşımı ile arabalı vapur hatlarına bir yenisinin eklenmesi şu sıralar gündemde. Güzergah belirlendi, iskeleler için çalışmlaar başlatıld. İstinye-Çubuklu arasın'da İstanbul Boğazı'na yeni bir arabalı vapur hattı geliyor.

 İstanbul'un iki yakasında İstinye ve Çubuklu arasında gerçekleştirilecek yeni arabalı vapur hattı sayesinde yolculuk süresi sadece 7-8 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde yapılacak. Yeni arabalı vapur hattı sayesinde gerek yolcu gerekse araç taşımacılığı yapılacak ve çekilmez derecede trafik yoğunluğunun yaşandığı köprülere  büyük katkı sağlayacağı ifade ediliyor.

Açılacak yeni arabalı vapur hattına ilişkin detayları paylaşan Şehir Hatları Genel Müdürü Yakup Güler konuya ilişkin açıklamasında, İstinye-Çubuklu arasında hizmet verecek arabalı vapur hattı çalışmalarının hızla devam ettiğinin altını çizerek, "deneme seferlerinin yapılmasının ardından yeni yılın ilk aylarında bu hizmetin devreye girecek, İstanbul'un iki yakası arasında ulaşımdaki en büyük problemin köprülerdeki trafik yoğunluğu. İstinye-Çubuklu hattımız iki yaka arasında sahil yolları trafiğini rahatlatacak ve köprülerin yükünü hafifletecek bir arabalı vapur hattı olacaktır" ifadelerini kullandı.

Güler, vatandaşların alışması için İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattının proje bilinirliği süresinin 6 ay ila 1 yıl arasında olmasını öngördüklerini ifade ederek, "Proje tanındıktan sonra yoğun bir taleple karşılaşacağımızı düşünüyoruz. Bunun örneklerini metrobüs ve Marmaray'da gördük" diye konuştu. 

Kaynak : NTV / AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..