İstanbul Çamlıca Tepesi'nde metal yığınları sökülüyor

İstanbul'un en büyük tepesi Çamlıca Tepesi'nde metal yığınları antenlerin kaldırılmasına devam ediliyor. Kalan en büyük anten TRT kulesi oldu. O da kısa sürede kaldırılacak.

İstanbul Çamlıca Tepesi'nde metal yığınları sökülüyor
Editör: Hakan A.
12 Ekim 2020 - 08:00
Üsküdar Çamlıca tepesi'nde hummalı çalışmalarda sona geliniyor. Onlarca metalden oluşan TV ve Radyo vericilerinin takılı olduğu antenler bir bir sökülüyor. Megaşehir İstanbul'un önemli tepesi, şehrin her tarafından görülebilen Çamlıca Tepesi üzerinde metal yığını olarak bulunan TV ev Radyo verici antenlerinin sökümlerine ilişkin çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 12 Ekim 2020 - İstanbul


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da Çamlıca kulesi ve kaldırılma işlemi devam eden metal yığınlarını inceledi. Önemli açıklamalarda bulundu. 

Şehrin görkemli eserlerinin yer aldığı İstanbul Üsküdar ilçesinde yer alan Çamlıca tepesi üzerinde metal yığını olarak yıllardır görüntü kirliliğine neden olan TV, Radyo antenlerinin kaldırılması işlemi büyük bir hızla sürdürülüyor. Bakan Karaismailoğlu, Küçük Çamlıca'da inşaa edilen dev radyo TV kulesi'nde incelemelerde bulunurtken, Büyük Çamlıca'da kaldırma çalışmaları devam eden metal yığınlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çamlıca Tepesi hüviyetine kavuşuyor.

Dünyada ilk defa aynı anda 100 radyonun yayın yaptığı bir kuleyi inşa ederek yayıncılık alanında hizmete açtık.

Çamlıca Tepesi'ni metal yığınlarından temizleyerek, İstanbul'umuza armağan ediyoruz. Yıkımında sona geldiğimiz, çelik antenlerin yerine Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’ni yayıncılık alanında hizmete açtık. 

Yayıncı kuruluşlarımız yüksek kaliteli yayın yaparken, İstanbul da antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğinden kurtulmuş olacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum