İstanbul'da Formula 1 öncesi piste asfalt makinaları girdi

Formula 1 İstanbul Grand Prixi'nin yapılacağı IntercityPark Kurtköy'de asfalt çalışması başlatıldı. Seyircisiz yapılacak F1 İstanbul ayağı öncesi piste bakanlık desteği ile asfalt sökümü ve yeni asfalt çalışması başlatıldı.

İstanbul'da Formula 1 öncesi piste asfalt makinaları girdi
Editör: Hakan A.
13 Ekim 2020 - 08:07
Seyircili yapılma kararı ile bir anda ilgi odağı olan ve biletleri çıkar çıkmaz tükenen sonrasında alınan kararla seyircisiz olarak yapılması kararlaştırılan Formula 1 İtanbul Grand Prixi için geri sayım başladı. Piste Formula 1 araçlarından önce iş makinaları girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Ekim 2020 - İstanbul


Kasım ayında Türkiye'de gerçekleştirilecek Formula 1 İstanbul ayağı için geri sayım sürerken, pist üzerinde asfalt yenilenmesi işlemi başlatıldı. Bakanlığın desteğiyle iş makinalarının çalışmaya başladığı F1 Pendik pistinde çalışmalar hızla devam ediyor.

İstanbul'un dev F1 pisti'nde asfalt çalışması başlatıldı. Bakanlık tarafından desteklenen Formula 1 pisti üzerinde bulunan asfalt sökülmeye başlandı ve yerine yeni asfalt dökülüyor.

Dünya'nın en yeni ve modern pistleri arasında yer alan ve 9 yıl öncesine kadar Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan Kurtköy'de bulunan Formula 1 pisti için yenileme çalışamalrı başlatıldı.

Konuyla alakalı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın asfalt yenileme çalışmaları kalabalık bir ekiple başladı. En az Formula 1 yarışçıları kadar hızlıyız...  
Çalışmalarımıza büyük bir motivasyonla başladık.'
dedi.
 
13-15 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek Formula 1 İstanbul Grand Prixi, IntercityPark'ta 3 gün sürecek. Yarış takvimine giren İstanbul Grand Prixi seyircisiz olarak gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum