İstanbul'da güncel baraj doluluk oranları! Şehrin barajları ne durumda?

İSKİ tarafından İstanbul barajlarında kalan su miktarını açıklayan grafikli veriler bu sabah paylaşıldı. Peki 22 Eylül itibarıyla İstanbul'u besleyen barajlar ne kadar dolu?

İstanbul'da güncel baraj doluluk oranları! Şehrin barajları ne durumda?
Editör: Hakan A.
22 Eylül 2020 - 09:34
Her gün İstanbul'da mevcut barajlarda kalan su miktarlarını açıklayan İSKİ, şehrin kalan suyunu açıkladı. İstanbul barajları ne kadar dolu? Yağmurun yağmayışı nedeniyle, şehrin barajlarında su seviyelerinde düşüş gözlemleniyor. İşte İSKİ verilerine göre grafikli baraj doluluk rakamları.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 22 Eylül 2020 - İstanbul


İSKİ, megaşehir İstanbul'un barajlarına ilişkin günlük doluluk verilerini paylaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul'da mevcut barajlarda su seviyeleri düşüşünü sürdürüyor. Milyonlarca İstanbullu şehirde yağmur yağmasını bekliyor. Merak edilen baraj doluluk rakamları İSKİ tarafından 22 Eylül sabahı bir kez daha güncellendi.

İstanbul'da çok sayıda barajda su seviyeleri, doluluk oranları düşüşe geçti. Aylardır barajlar yağmur beklerken, şehrin suyu buhar olmaya devame diyor. Tüketimin yoğun olması sebebiyle su stoklarında düşüş sürüyor. Peki bu sabah itibariyle grafikli açıklanan  İSKİ baraj doluluk rakamlarına göre şehrin ne kadar suyu kaldı?


İSKİ tarafından açıklanan günlük su verilerine göre İstanbul'da her iki yakada yer alan barajların doluluk rakamları güncellendi.

21 Eylül 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 3 milyon 72 bin metreküp
22 Eylül 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %39,90 olarak güncellendi.


İSKİ tarafından İstanbul'da mevcut barajların doluluk seviyeleri yakından takip edilmekte. Kurum tarafından yakından izlenen seviyeler, barajların en son geldiği durum hemen her gün resmi internet sitesi üzerinden grafikli olarak açıklıyor. İstanbul'da şehri besleyen barajların grafikli olarak seviyelerini görmek isteyenler buradan ayrıntıları inceleyebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum