İstanbul'da Silivri ilçesinde TOKİ konut kura çekilişi yapıyor

TOKİ'nin İstanbul Silivri'de hayata geçireceği 50 Bin sosyal konut projesi kapsamında kura çekimi bugün gerçekleştirildi.

İstanbul'da Silivri ilçesinde TOKİ konut kura çekilişi yapıyor
Editör: Hakan A.
22 Aralık 2020 - 11:27 - Güncelleme: 22 Aralık 2020 - 11:32
TOKİ Türkiye'nin dört bir tarafından sosyal konut üretiminde gaza basarken, 50 Bin ve 100 Bin sosyal konutlar projeler hızla devam ediyor. İdare İstanbul'da Silivri ilçesinde bugün kura çekimi düzenledi.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 22 Aralık 2020 - İstanbul


Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) 81 il genelinde hayata geçireceği 50 Bin sosyal konut projeleri başta olmak üzere 100 Bn yeni sosyal konut kampanyası çerçevesinde projelerde hızla yol alınmaya devam ediyor. İlk olarak 50 Bin sosyal konut çerçevesinde kura çekilişleri tamamlanmayan projelerde kuralar çekiliyor. 100 Bin sosyal konut projesinde ise kura çekilişi işlemleri hızlı tamamlanmıştı. TOKİ İstanbul Silivri'de Alipaşa Mahallesi 3.Etap konut projesinde yer alan evler için kuralar bugün noter huzurunda yapıldı.

Türkiye genelinde ucuz fiyatlı, uygun ödeme koşulları ile binlerce vatandaş ev sahibi olmak için TOKİ'yi seçiyor. Özellikle alt gelir grubuna yönelik hayata geçirdiği sosyal konutlar büyük ilgi görüyor. İdare 2021 100 Bin sosyal konut kampanyası için henüz açıklama yapmasa da program ilerliyor. Diğer taraftan bir önceki kampanyada 50 Bin sosyal konut için kalan son kuralar çekiliyor.


İSTANBUL SİLİVRİ'DE KONUT KURA HEYECANI

TOKİ 50 Bin sosyal konut programında İstanbul'da Silivri ilçesinde hayata geçireceği projesi için bugün online olarak kura çekilişi gerçekleştirdi. Kura sonuçları TOKİ'nin web sitesinde açıklanacak olan İstanbul Silivri konut inşaat süreci başlıyor. 22 Aralık sabahı bugün düzenlenen İstanbul Silivri TOKİ kura çekilişi ile hak sahipleri 50 bin konut kapsamında belirlenmiş oldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum