İstanbul'da simge kule Çamlıca TV-Radyo Kulesi üzerinden 100 Radyo yayını başladı

Küçük Çamlıca Radyo TV Kulesi üzerinden Dünya’da ilk kez tek merkezden 100 radyo yayına başlandı. İstanbul'da simge kuleler arasında yer alan Çamlıca Kulesi üzerinde çalışmalar hızla ilerliyor.

İstanbul'da simge kule Çamlıca TV-Radyo Kulesi üzerinden 100 Radyo yayını başladı
Editör: Hakan A.
21 Eylül 2020 - 13:00 - Güncelleme: 21 Eylül 2020 - 13:00
İstanbul'da Küçük Çamlıca'da inşaa edilen dev kule'de hummalı çalışmalar hızla ilerlerken, Çamlıca Tepesi'nde bulunan antenler in kaldırılmasına başlandı. İstanbul'un en yüksek tepelerinden biri olan Çamlıca tepesinde radyo, TV vericileri kaldırılmaya başlandı. Dev kule Çamlıca Radyo TV kulesinin tamamlanmasıyla birlikte, bölgede bulunan çok sayıda tv ve radyo vericisi tek yerde toplandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Eylül 2020 - İstanbul


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Çamlıca Kulesi sayesinde İstanbul'a turizm değeri olan, yeni bir çevreci alan kazandırıyoruz.' dedi.

İstanbul'da Üsküdar ilçesinde bulunan Çamlıca Tepesi üzerinde bulunan tüm radyo ve tv vericileri ile kuleler kaldırılmaya başlandı. Şehrin pek çok noktasından gözüken Çamlıca tepesi görüntü kirliliği sona eriyor. Yeni hizmete girecek Çamlıca Radro TV kulesi çalışmaları devam ederken, tek noktada birleştirilen radyo ve tv vericileri yayına başladı.


Bakan Karaismailoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımında, 'Çamlıca Kulesi ile Dünya’da ilk kez tek merkezden 100 radyo yayına başladı.

İstanbul’da dağınık halde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan vericileri kaldırıyoruz.

Çamlıca Kulesi sayesinde İstanbul'a turizm değeri olan, yeni bir çevreci alan kazandırıyoruz.'
ifadelerini kullandı.

çamlıca TV-Radyo kulesi eylül 2020
Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi ne zaman açılacak?


Megaşehir İstanbul'da şehrin her yerinden görülebilen dev kule çalışmasında sona gelindi. İstanbul'da sembol niteliğinde hayata geçirilen Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi için geri sayım devam ederken, kulenin iç bölümleri için yapılan çalışmalar son hız ilerliyor. Çalışmalarda önemli bölümler geride kalırken, görenler ise şimdiden İstanbul'u tepeden seyretmek için Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'ne çıkmak, şehri tepeden izlemek için beklemeye başlamış durumda.

Toplamda 388,5 metre olacak kulenin zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 576,5 metre yüksekliğe ulaşacak. Kule her biri 4,5 metre yüksekliğinde ve 4 katı yerin altında 53 kattan oluşacak.

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi seyir terası, restoranların bulunduğu katların montajı tamamlandı. Televizyon kulesinde işçiler şu anda alt tarafta bulunan ve kaplamaların takılacağı demir destekleri vinçler yardımıyla yerlerine yerleştiriyor. İstanbul'un hemen hemen pek çok noktasından görülebilen Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi dış cephe kaplamalarında çalışmalar tamamlandı, restoran ve seyir tepesinde ise tamamlanmayan bölümlerde hızla çalışmalara devam ediliyor. Kule'nin kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile açılışı için hazırlıkların şimdiden başladığı gelen son dakika haberleri arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum