İstanbul'da Taksim Meydanı oylaması! Hangi projeye, nasıl oy verilir?

Taksim Meydanı için açılan oylamada 3 proje için süreç devam ediyor. İstanbul'un kalbi Taksim Meydanı için yapılan oylamaya katılmak, ayrıntıları öğrenmek için bakabilirsiniz.

İstanbul'da Taksim Meydanı oylaması! Hangi projeye, nasıl oy verilir?
Editör: Hakan A.
21 Ekim 2020 - 14:42
İstanbul'un meydanları ile alakalı yapılacak çalışmaları, özel tasarımlarla halkın oylamasına sunan İBB, şehrin en önemli meydanları için en iyi tasarımı modelleyecek. Peki Taksim Meydanı için açılan oylama ne durumda? İstanbul'da Taksim Meydanı projesi için hangi 3 proje çekişiyor? İşte Taksim'de oylamaya sunulan o projeler ve oy vermek isteyenler için platform.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Ekim 2020 - İstanbul


Söz konusu İstanbul olunca sonuçları her zaman ikiye bölünür. İBB, şehrin en hareketli, en yoğun meydanlarına yeni bir meydan tasarlamak için düğmeye bastı. Bir yarışmayla en iyi tasarım seçilerek ilgili meydanlara uygulanacak. Tüm süreç İstanbulluların verdiği oylarla sürdürülüyor. Peki İstanbul'un meydanları için yapılan çalışmalar nereden görülebilir, nasıl oy verilir? İşte o ayrıntılar...

Megaşehir İstanbul için mega tasarım projeleri açılarak meydanlar yeniden yapılacak. Konuyla alakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesi kararıyla tasarım yarışması açıldı. İstanbul'un Taksim meydanı için yapılan tasarımlar şuan oylamada ve İstanbullular 3 tasarım için oylama yapmaya devame diyor. Şehrin önemli meydanalarından biri olan Taksim Meydanı tasarımı için belirlenen 3 tasarımdan en iyisini sizde kendi düşüncenizle oylayabilirsiniz.

Taksim Meydanı 15 Nolu Proje

Taksim Meydanı 15 Nolu Proje
 

Taksim Kolektif


Taksim Meydanı’nın Gezi parkı ile bütünleşerecek olan, farklı taleplere cevap verebilecek bir buluşma noktası haline gelmesi yönünde yapılan bir çalışma. BU tasarım sizin içinde güzel ise projenin tüm ayrıntılarını incelemek için buraya bakabilir, oylamaya katılabilirisniz.

https://istanbulsenin.org/meydan-oylama/taksim/15-sira-numarali-proje/

Taksim meydanı 16 Sıra Numaralı Proje

Taksim meydanı 16 Sıra Numaralı Proje

 

‘’Herkesin ve Herşeyin Meydanı’’ – TAKSİM


Bu proje mekanın belleğindeki izlerin bir yorumudur. Amaç, meydanı yeniden çok amaçlı kullanılan, gece-gündüz yaşayan bir merkez kılmaktır. Meydanın temel sorunları için çözümler üretilirken mekanın potansiyelleri değerlendirilmiş, bugünün ve geleceğin olası ihtiyaçlarının karşılanabilmesine çalışılmıştır. Projeyi beğendiyseniz ayrınıtlarını daha fazla detayı inceleyebilmek için buraya tıklayıp, oylamaya katılabilirisniz.

https://istanbulsenin.org/meydan-oylama/taksim/16-sira-numarali-proje/


Taksim meydanı 19 Sıra Numaralı Proje​​​​​​​

Taksim meydanı 19 Sıra Numaralı Proje

 

Taksim|OBRUK


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği uluslararası kentsel tasarım yarışmasında eşdeğer birincilik ödülüne layık görülen projeden biri olan 19 nolu  Taksim|OBRUK, uzun süredir eski canlılığından uzak Taksim’i  yeniden hak ettiği değere kavuşturmayı amaçlıyor. Proje, Taksim’i İstanbul’un yeşille iç içe etkinlik ve sanat merkezi haline getirmeyi hedefliyor. Bu amaçla, alana yönelik iki temel öneri geliştirilmektedir: Bu projeye karşı ilginiz var ise, proje detaylarını buradan inceleyebilir, oylamaya katılabilirisniz.

https://istanbulsenin.org/meydan-oylama/taksim/19-sira-numarali-proje/

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum