İstanbul'daki 16 Kamu Binası için ihale

Bakanlık, İstanbul’da Yer Alan Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Onarımı İşi kapsamında ihale açtığını duyurdu.

İstanbul'daki 16 Kamu Binası için ihale
Editör: Hakan A.
17 Şubat 2021 - 09:33
Türkiye genelinde kamu binalarına yönelik enerji verimliliği kapsamıda güçlendirme ve onarım işleri kapsamında Bakanlık  yeni bir ihale açtı. İhale kapsamında İstanbul'daki kamu binalarının onarımı ve enerji verimliliğine uygun onarımı gerçekleştirilecek. İlgili ihale ilanı bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. İstanbul'da yer alan kamu binaları için açılan ihalenin ayrıntılarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 17 Şubat 2021 - İstanbul


Ülke genelinde önemli projelere imza atan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kez kamu binalarının enerji verimliliğini arttırmak adına önemli bir girişimde bulundu. İstanbul'da yer alan çok sayıda kamu binasının enerji verimliliği çerçevesinde güçlendirilmesi için onarım işi yaptıracak. İhaleye davet çıkaran Bakanlık, bugün Resmi Gazete ile duyuru yayımladı.

Bu kapsamda İstanbul'da Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere Marmara Üniversitesi Pendik E.A.H., Başakşehir Devlet Hastanesi, Dr. Necmi Ayanoğlu Silivri Devlet Hastanesi ve Esenyurt Devlet Hastanesi gibi kamu binalarının yenilenmesi amacıyla toplam 16 bina için enerji verimliliği arttırılması adına onarım işleri ihale edilecek.


İHALEYE DAVET

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğünden: Kamu Binalarında Enerji Verimliliği (KABEV) Projesi (Kredi No: IBRD-9015)

İstanbul’da Yer Alan Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Onarımı İşi

(EEPB/WB/MOEU/REN-WORKS-P03) Yayınlanma Tarihi: 17.02.2021


Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Kamu Binalarında Enerji Verimliliği (KABEV) Projesi” kapsamında kamu binalarında enerji verimliliği tadilatlarında kullanılmak üzere Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankasından (IBRD) finansman temin etmiştir. Söz konusu finansman tutarının bir bölümü İstanbul’da Yer Alan Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Onarımı İşi (EEPB/WB/MOEU/REN-WORKS-P03) kapsamındaki ödemeler için kullanılacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı - Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, İstanbul’da Yer Alan Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Onarımı İşi dâhilinde aşağıdaki listede verilen binalarda enerji verimliliği onarımının uygulaması (inşaat) işi için isteklileri, Dünya Bankası satın alma esas ve usulleri doğrultusunda, ulusal rekabetçi ihale yöntemiyle kapalı zarf ile tekliflerini sunmaya davet etmektedir. 

3. İhale, Temmuz 2016’da yayınlanan, Kasım 2017 ve Ağustos 2018’te revize edilen “Dünya Bankası IPF Borçluları için Satın Alma Düzenlemeleri - Yatırım Projesi Finansmanında Satın Alma Tedarik, Yapım İşleri, Danışmanlık Dışı Hizmetler ve Danışmanlık Hizmetleri” (Satınalma Düzenlemeleri) ile 15 Ekim 2006’da yayınlanan, Ocak 2011’de ve 1 Temmuz 2016’da revize edilen Dünya Bankası’nın “IBRD İkrazları, IDA Kredileri ve Hibeleri ile Finanse Edilen Projelerde Yolsuzluk ve Sahteciliği Önleme ve Mücadele Kılavuzu” (Kılavuz) hükümlerinde belirtilen şekilde Teklife Çağrı (RfB) yapılarak ulusal rekabetçi ihale yöntemiyle gerçekleştirilecek olup, Satın Alma Düzenlemelerinde tanımlanan tüm Teklif Sahiplerine açıktır. 

4. İlgilenen uygun Teklif Sahipleri Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nün aşağıda belirtilen iletişim kanallarından mesai saatleri içinde daha fazla bilgi alabilir ve ihaleye ilişkin yeterlilik şartlarına aşağıdaki internet bağlantısından ulaşılabilirler. 

 Tekliflerin en geç veya 31 Mart 2021 günü saat 15:00’a kadar aşağıda verilen adrese teslim edilmesi gerekmektedir. Elektronik Tekliflere izin verilmeyecektir. Geç teslim edilen Teklifler değerlendirilmeye alınmayacaktır ve açılmadan iade edilecektir. Teklifler Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nün aşağıda verilen adresinde Teklif Sahibi temsilcilerinin ve katılmak isteyebilecek başka tarafların huzurunda 31 Mart 2021 tarihinde saat 15:10’da açılacaktır.

Tüm Tekliflerin beraberinde en az 2.000.000,00.- TL (İkiMilyon Türk Lirası) karşılığı Geçici Teminat Mektubu sunulması gerekmektedir. Teklifler, teklif açılış tarihinden itibaren en az 120 takvim günü ve teklif eki geçici teminat mektupları ise en az 150 takvim günü süreyle geçerli olmalıdır. 


istanbulda 16 kamu binası için onarım ihalesi açıldı

YORUMLAR

  • 0 Yorum