İstanbul için sıcak alarm! 6 gün sürecek, İstanbul...

İstanbul için sıcak alarm! 6 gün sürecek, İstanbul kavrulacak...

Hava sıcaklıkları için çok önemli bir uyarı geldi! İstanbul'a aşırı sıcak geliyor ! 6 gün süreceği kaydedildi.İstanbul'da nem yüzde 90'ların üzerinde olacak... Yarın hava sıcaklığının nemle birlikte 37 dereceye çıkacağı bildirildi. İşte son dakika meteoroloji hava durumu bilgileri.

04 Ağustos 2017 - 09:57

İstanbul'u kavyuracak olan sıcak hava dalgası geliyor. Tam 6 gün boyunca gece gündüz İstanbulluyu bunaltacak kavurucu sıcaklıklar için Meteorolojiden sıcak hava dalgası uyarısı geldi. 5 günlük hava tahminleri, günün son dakika hava durumu bilgileri emlakpencerem.com da.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 4 Ağustos 2017 - İstanbul

Meteoroloji Genel Müdürülüğü tarafından açıklanan 5 günlük hava durumu tahminlerine göre yarın itibariyle İstanbul'a gelecek yeni sıcak hava dalgasına dikkat çekildi. İstanbul'da 6 gün boyunca aralıksız etkisini gösterecek olan hava sıcakları İstanbulluyu adeta kavuracak. Nem oranları tarihi seviyelerde olacak ve en yüksek derecede hava sıcaklığıyla hissedilecek.

Hava durumuna ilişkin özellikle İstanbul için son dakika bilgiler gelmeye devam ederken, Meteoroloji'den aşırı sıcaklık uyarısı yapıldı. Konuyla alakalı edinilen bilgilere göre, İstanbul'da yüksek nem oranıyla birlikte yarından itibaren şehir genelinde hissedilen sıcaklık 37 dereceyi aşabileceği, aşırı sıcak ve bunaltıcı havanın 6 gün boyunca etkisini sürdüreceği gelen son dakika haberleri arasında.

İstanbullu haftasonu hazırlığını planlarken, metetorolojiden İstanbulluyu kavuracak haber geldi. İstanbul genelinde hava sıcaklıkları çöl sıcaklarını aratmayacak. 6 gün İstanbul resmen kavrulacak, aşırı nemle birlikte sıcaklıklar daha kuvvetli hissedilecek.

İstanbul genelinde siviri sinek uyarısı yapılırken, aşırı hava sıcaklıklarının yol açacağı nem le birlikte sivri sineklerin kol gezeceği bildirildi. Meteoroloji uzmanları tarafından yapılan uyarılarda ayrıca, sinir ve stresin artacağı, aşırı terlemelerle birlikte her ortamda elbiselerin vucudumuza yapış yapış yapışacağı uyarıları yapıldı.

İstanbul genelinde Cuma günü dahil haftanın 5 günü havalar nasıl olacak? İşte sorunun yanıtı 

Meteoroloji genel müdürülüğü Marmara bölgesi, İstanbul için 5 günlük hava durumu raporunu açıkladı. 5 gün boyunca hava sıcaklıklarının ortalama 35 derece olacağı belirtilen hava durumu bilgisine göre yüksek nem oranının 90 derecenin üzerinde hissedileceği belirtildi. 

Buna göre İstanbul'da Cuma günü hava sıcaklığı en düşük 23, en yüksek 33 derece olarak açıklanırken nem oranının 92 derece olarak hissedileceği kaydedildi.

Cumartesi günü ise hava sıcaklıkları en düşük 24, en yüksek 34 derece olacağı ve nem oranının 92 derece olacağı,

Pazar günü hava sıcaklıkları en düşük 24 en yüksek 34, nem oranı ise 87olacak,

Pazartesi günü hava sıcaklıkları en düşük 24, en yüksek 35, nem oranı ise 89 derece hissedilecek,

Salı günü ise İstanbul genelinde hava sıcaklıkları en düşük 24, en yüksek 33 derece olacağı ve nem oranının ise 94 derece hissedileceği bildirildi.

Kendi il ve ilçenizin 5 günlük hava durumu bilgilerini resmi meteoroloji internet sitesi www.mgm.gov.tr üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz. Resmi veriler Meteoroloji Genel Müdürlüğü intrernet sitesinden alınmıştır.

İşte Meteorolojinin yayımladığı 5 günlük hava durumu (İstanbul)

İşte Meteorolojinin yayımladığı 5 günlük hava durumu (İstanbul)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..