Reklamı Geç
İstanbul İnnogate ile teknoloji üssüne dönüşüyor

İstanbul İnnogate ile teknoloji üssüne dönüşüyor

İstanbul'da dünya markası olmak isteyen firmalara hizmet verecek yeni bir teknoloji üssü için düğmeye basıldı. İnnogate için ilk imzalar törenle atıldı.

02 Ağustos 2017 - 08:17

Teknoloji alanında İstanbul üzerinden markalaşma adına önemli bir adım atan, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önemli markaları dünya pazarına sunulmasında işleri adım adım takip edecek önemli bir üssün kurulumuna başlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Ağustos 2017 - İstanbul

İnovatif Teknoloji Firmalarının Uluslararası Pazara Girişini Hızlandırma ve Rekabet Altyapılarını Destekleme Programı (İnnogate) İmza Töreni, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Arı Teknokent Pazarlama Grup Başkanı Doç. Dr. Deniz Tuncalp ve Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Macit'in de katılımlarıyla gerçekleştirilen bir törenle İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde yapıldı.

 İstanbul Valisi Vasip Şahin, İSTKA’nın ekonomik, sosyal ve kültürel her alanda İstanbul için çalıştığını belirterek, 700’ü aşkın projeyi desteklediklerini ve binlerce kişinin katıldığı uygulamalı eğitimler verileceğini söyledi.

Vali Şahin, İSTKA’nın üniversiteleri ve özel sektörü de destekleyen toplam 55 milyon lira maliyetli 5 ayrı güdümlü projeye destek sağlandığının altını çizerken, "İTÜ Arı Teknokent tarafından İSTKA desteğiyle hazırlanan projeyle teknoloji firmalarının ABD pazarına girişi ve yerli ürünlerin yurtdışına satışı desteklenecek. ABD’nin bu alandaki bilgi birikimi Türkiye’ye taşınacak. Teknopark İstanbul, Boğaziçi Üniversitesi Teknopark ve YTÜ Teknopark’ın da ortaklığıyla tasarlanan projeyle, Türkiye’den dünya çapında teknoloji markaları çıkacak ve İstanbul teknoloji ve inovasyon alanında bölgenin cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyor. 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi alanında yer almak için bugün imza attığımız projeler büyük önem taşıyacaktır.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..