İstanbul metrosunda tatbikat

İstanbul metrosunda tatbikat

Metroda meydana gelebilecek olası yangınlara karşı etkili müdahale edebilmek amacıyla Atatürk Oto Sanayi Metrosu'nda İstanbul İtfaiyesi tarafından özel bir yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

İstanbul metrosunda tatbikat
Editor: Hakan A.
01 Kasım 2018 - 12:42
Reklam

Megaşehir İstanbul'un en fazla yükünü taşıyan metroların güvenliği de büyük önem kazandı. Metrolarda yaşanabilecek yangın olaylarına anında müdahale oldukça önemli. İstanbul İtfaiyesi bu durumun bilincinde.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 1 Kasım 2018 - İstanbul


İstanbul'un ulaşımında büyük önem sahibi olan Metrolarda olası yangın olaylarına karşı tetikte olan İtfaiye'den önemli tatbikat.

Metroda meydana gelebilecek olası yangınlara karşı etkili müdahale edebilmek amacıyla Atatürk Oto Sanayi Metrosu'nda yangın tatbikatı yapıldı.

Uyarlanan senaryo gereği Atatürk Oto Sanayi metrosundan yangın ihbarı alındı. Saat 01:25 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine Hacıosman ve İstinye İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekiplerimiz, metro istasyonuna 200 metre mesafede yanmakta olan vagona kısa sürede müdahale etti. Dumandan etkilenen bir vatandaşımız olay yerinden güvenli bir şekilde tahliye edilerek tatbikat başarı ile tamamladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum