İstanbul'un yeni simgesi 365 metrelik Küçük Çamlıca Radyo-TV Kulesi

İstanbul'un simgesi olacak 365 metre yüksekliğindeki yeni kule inşaatı Küçük Çamlıca Radyo-TV Kulesi'nde çalışmalar hızla ilerlerken 100 metre yüksekliğe ulaşıldı...

Editor: Hakan A.
31 Aralık 2016 - 15:26
Reklam

Türkiye dev projeleri, mega projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bir çoğu İstanbul'da bulunan tarihi nitelikteki yapılara bir yenisi daha ekleniyor. Küçük Çamlıca'da her yıl milyonlarca turisti ağırlaması planlanan Küçük Çamlıca Radyo-TV Kulesi inşaatı 100 metreyi geçti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 31 Aralık 2016 - İstanbul

İstanbul'un mega projelerine yeni yatırımlarla hızla devam ediyor. Türkiye'ye büyük prestij sağlayacak Marmaray, Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve son olarak Avrasya Tüneli projelerinin hayata geçirilmesi sonrası durmayan mega proje yatırımları, Kanal İstanbul, Kabataş-Üsküdar yaya yolu projesi, Üçüncü İstanubl Havalimanı ve son olarak Küçük Çamlıca Radyo-TV Kulesi projelerinin hayata geçirilmesine devame diliyor.

İstanbul'un turist akışına hız verecek, her sene milyonlarca turisti çekecek yeni bir kule projesi Küçük Çamlıca tepesinde inşaatı hızla devam ederken, projenin gövde yüksekliği inşaatı 100 metreyi geçti. Tamamlandığında ünlü Eyfel Kulesi'nden daha yüksek olacak olan Küçük Çamlıca Radyo-TV Kulesi 365 metre yüksekliğe ulaşacak. İstanbul'da yapımı büyük bir hızla süren Kulenin en büyük özelliği ise, üzerine konulacak 165 metre uzunluğunda olan anten sayesinde toplamda 365 metre yüksekliğe sahip olacak olması ve bu sayede şehirde görüntü  kirliliği oluşturan anten ve anten kuleleri kaldırılacak olması. Tüm antenleri bünyesinde 165 metrelik anten etrafında toplayacak Küçük Çamlıca  Radyo-TV Kulesi yaklaşık 170 milyon liraya malolacağı kaydedildi.

İki özel restoranı 180 ve 17'inci katlarda barındıracak olan kule İstanbulluya ve gelen turistlere hizmet verecek. Rakım olarak deniz seviyesinden yüksekliğinin 583 metre olacağı ifade edilen Küçük Çamlıca Radyo-TV Kulesi tamamlandığında her yıl İstanbul'u ziyaret eden turistlerin en önemli uğrak noktalarından biri olması planlanıyor.

Küçük Çamlıca  Radyo-TV Kulesi inşaatı 2017 Haziran ayı gibi tamamlanarak hizmete alınması planlanmış durumda.

İstanbul mega proje: Küçük Çamlıca Radyo-TV Kulesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum