İstanbul'un yeni simgesi Küçük Çamlıca kulesi ilk defa Türk Bayrağı ile ışıklandırıldı

Küçük Çamlıca'da açılışı yapılması için geri sayımın devam ettiği dev kule ilk defa ışıklandırıldı. Yapılan çalışma ile Türk Bayrağı ışıklandırma çalışması yapıldı.

İstanbul'un yeni simgesi Küçük Çamlıca kulesi ilk defa Türk Bayrağı ile ışıklandırıldı
Editör: Hakan A.
27 Ekim 2020 - 08:54 - Güncelleme: 27 Ekim 2020 - 10:55
İstanbul'da yapımı tamamlanan Küçük Çamlıca Kulesi açılışı için geri sayım sürerken, devasa uzunluğa sahip kulede ışıklandırma çalışması gerçekleştirildi. Şehrin pek çok noktasından görülebilen Küçük Çamlıca Tepesinde hayata geçirilen dev kule'de Türk Bayrağı ışıklandırması izleyenleri büyüledi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 27 Ekim 2020 - İstanbul


İstanbul'daki Küçük Çamlıca Televizyon ve Radyo Kulesi üzerinde ilk ışıklandırma çalışması başarıyla tamamlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi Türk Bayrağı yansıtılan dev kule şehrin pek çok noktasından izlendi. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi'ne Türk Bayrağı yansıtma çalışması ile kulenin ışıklandırma sistemi ilk defa yapılmış oldu.

Kuleyi kaplayan kırmızı beyaz renkli ışıklandırmalar görsel şölen oluşturdu ve İstanbul'un birçok ilçesinden fark edildi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün aynı anda ışıklandırılmasıyla renkli görüntüler oluştu.

küçük çamlıca kulesi 27 ekim türk bayrağı ışıklandırma çalışması

Açılış için geri sayım başladı!


Açılışı İstanbullular tarafından merakla beklenen Küçük Çamlıca Kulesi ziyaretlere hazır durumda. 2016'da başlayan, inşaat süreci tamamlanan İstanbul'un yeni simge kulesi Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi çalışmalarında sona gelindi. Sembol kule projesinde dış cephe giydirme çalışmaları tümüyle tamamlanırken, kule tepesinden yayın yapmaya başlayan Radyo ve TV vericileri için işlemler tamamlandı. Toplam 388,5 metre olarak tasarlanan kulenin zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 576,5 metre yükseklikte. Kule her biri 4,5 metre yüksekliğinde ve 4 katı yerin altında 53 kat olarak tasarlandı.

Haber içerisinde kullanılan resimler DHA'dan alıntılanmıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum