İşte koronavirüs ölüm vakalarının gömüleceği o yer! İstanbul Beykoz....

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirecek vatandaşlar nereye defnedilecek? İstanbul'da koronavirüs ölüm vakaları işte buraya defnedilecek.

İşte koronavirüs ölüm vakalarının gömüleceği o yer! İstanbul Beykoz....
Editör: Hakan A.
27 Mart 2020 - 00:03

Türkiye genelinde şu sıralar koronavirüs nedeniylehayatını kaybedenlerin defin işlemleri yakından takip ediliyor. Ölüm sonrasında dahi virüsün yaşadığı bilinirken, ölümlü vakaların defin işlemleri olay oldu. Son olarak İstanbul'da yaşamını koronavirüs salgını nedeniyle kaybedenlerin defnedileceği mezarlar yapılmaya başlandı. İşte onlardan biri...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 27 Mart 2020 - İstanbul


Kopronavirüs vaka sayıları gün geçtikçe yükselirken, defin işlemleri problem haline gelmeye başladı. İstanbul'da koronavirüs salgınına yenik düşerek hayatını kaybeden vatandaşlar için yapılan mezar yerine mahalleli tepki gösterdi. Peki İstanbul'da koronavirüs mezarlığı hangi ilçede, nerede?

Küresel salgın koronavirüs dünya genelinde büyük sorun olmuş durumda. Virüse yakalanmamak için evlerinde karantinada bekleyenler, hastane bulamayanlar, bulupta yerlerde tedavi görenler, görüpte yaşamını yitirenler... Liste uzayıp gidiyor. Türkiye'de ise virüs nedeniyle hayatlarını kaybedenlerin defin işlemleri sorunu ortaya çıktı. Koronavirüs salgınında yaşamını yitirenlerin defni için İstanbul Beykoz'daki Baklacı Mezarlığı'nda bir bölüm yapılırken, mahalleli ise duruma isyan ederek mezarlığın kaldırılmasını istedi. Duruma tepki gösteren vatandaşa ise çevik kuvvet ekiplerinin gelerek araya girmesi sonucu şimdilik büyümedi. 

Bugün açıklanan son rakamlara göre 75 vatandaş şimdiye kadar koronavirüs salgınına yenik düştü. Ölenlerin defin işlemleri ise hızla gerçekleştirilirken, defin yapılacak mezarlıklar vatandaşın tepkisine neden olmaya başladı. İlk örnek ise İstanbul Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi sakinleri arasında yaşandı. Bölge sakinleri mezarlığın yerleşim yerlerine yakın olduğunu belirterek önlem alınması konusunda yetkililerden yardım istedi. 

istanbul beykoz çavuşbaşı koronavirüs mezarlığı,

Henüz Türkiye genelinde 75 ölümlü vaka var. Vaka sayısının artmasıyla ilçelerde bulunan mezarlıklarda defin işlemleri sorun olarak dururken, vatandaş ısrarla yeni mezarlıkların yerleşim yerlerinden uzak bölgelerde yapılmasını istiyor.


Haberde kullanılan görselin kaynağı: DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum