İzmir'de ev taşıyacaklar dikkat! Valilik evden eve taşıma fiyatını fixledi...

İzmir'de fırsatçılara göz açtırmamak için çalışmalarını yürüten Valilik tarafından evden eve taşımacılık yapan nakliye şirketlerinin fahiş fiyat istememeleri için 1+1, 2+1 ve 3+1 ev taşıma fiyatları sabitlendi.

İzmir'de ev taşıyacaklar dikkat! Valilik evden eve taşıma fiyatını fixledi...
Editör: Hakan A.
08 Kasım 2020 - 19:25 - Güncelleme: 08 Kasım 2020 - 19:32
İzmir'de ev taşıyacaklar için önemli bir açıklama yapıldı. Evden eve nakliye yapan firmalar için ücretler fixlendi . İzmir'de fırsatçılık tehlikeli boyutlara ulaşırken, Valilik önlem üzerine önlem almaya devam ediyor. İzmir Valiliği ve vatandaşlar fırsatçılara göz açtırmıyor. İzmir'de deprem sonrası hasarlı binalardan taşınma işleri için önce ev sahipleri yüksek kiralar istedi, sonra evden eve taşıma yapan nakliyeciler fahiş fiyatlarla yaralı depremzede üzerinden kar etmek istedi. Hal böyle olunca Valilik düğmeye bastı... İzmir'de nakliye ev taşıyacakları sevindiren fiyat açıklaması Valilik tarafından açıklandı. Peki izmir'de 1+1 evini taşımak isteyen ne kadar ödeyecek? 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 8 Kasım 2020 - İstanbul


İzmir'de evleri hasar gören, evini taşımak isteyen vatandaş için Valilik nakliye, evden eve taşıma fiyatlarını fixledi. İzmir Valisi tarafından yapılan son dakika açıklamasında, bölgede ev taşımak isteyen depremzedeye 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerine göre nakliye hizmet fiyatları sabitlendi.

Konuyla alakalı açıklamada bulanan Vali Köşger, 'İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği aldığı kararla deprem boyunca taşınma ücretlerini hem normalin altında bir rayice bağladı hem de gözetim altında saatlik taşınmaları yarı fiyata indirdi' ifadesine yer verdi.
 
İŞTE İZMİR'DE ALINAN KARAR SONRASI EVDEN EVE NAKLŞİYE FİYATLARI

Yapılan indirimle depremzede vatandaşın evleri indirimli olarak sabit fiyatlarla evden eve taşınacak. Büyüklüğe göre, daire seçeneğine göre sınıflandırılan fiyatlara göre,  merkez ilçelerde geçerli taşınma ücretleri 1+1 dairelerde 1200 TL, 2+1 dairelerde 1500 TL ve 3+1 dairelerde 2000 TL olarak fixlendi.

Oda, daha önce asansör kurulumlarının bir dairenin tamamen boşaltılması için 350 lira, kısmi boşaltılması için ise 175 lira oldarak açıklamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum