İzmir'de sabah saatlerinde deprem!

Ege Denizi açıklarında İzmir Karaburun'da meydana gelen deprem korkuttu! Depremin büyüklüğü ve ilk bilgiler haberimizde.

İzmir'de sabah saatlerinde deprem!
Editör: Hakan A.
16 Nisan 2020 - 07:55
Sabah erken saatlerde meydana gelen İzmir'deki deprem kısa süreli korku ve paniğe neden oldu. Günün son dakika haberi Ege Denizi açıklarından geldi. Sabah erken saatlerde İzmir Karaburun merkezli bir deprem meydana geldi. Deprem 3.8 olarak kaydedildi.  

Deprem Haberleri  - 16 Nisan 2020 - İstanbul


İzmir bu sabah saatlerinde 3.8 büyüklüğünde bir depremle sallandı. Deprem çevre ilçelerde hissedilirken, vatandaş depreme uykuda yakalandı... Bu deprem öncesinde ise Manisa merkezli 4.2 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklanan son dakika deprem verilerine göre, sabah saat 06:59 sıralarında Ege Denizi, 42.38 km. Karaburun (İzmir) merkezli bir deprem meydana geldi. Deprem 3.8 büyüklüğünde kaydedilirken, yerin yaklaşık 14.33 kilometre derinlerde yaşandığı bildirildi.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre ise saat 06:59 sıralarında Ege Denizi merkezli 3.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem yerin 10.5 kilometre derinliğinde yaşandı.

Manisa Kırkağaç'ta ise sabah 05:49 sıralarında 4.2 şiddetinde bir deprem meydana geldiği kaydedildi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum