İzmir Ege Mahallesi'nde 80 Milyon Dolarlık dev dönüşüm başlıyor

Kentsel dönüşüm projesi olarak İzmir'in Ege Mahallesi üzerinde yapımı planlanan ve toplamda 7 hektarlık alanı kapsayan, 80 milyon dolar tutarındaki devasa projenin ilk etabı için yüklenici firma ile imzalar atıldı.

İzmir Ege Mahallesi'nde 80 Milyon Dolarlık dev dönüşüm başlıyor
Editör: Hakan A.
11 Kasım 2020 - 13:30
İzmir'de Büyükşehir belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları özellikle deprem sonrasında hız kazandı. Ege Mahallesi için projelendirilen ve ihalesi gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinden müjdeli haber geldi. Haberi Başkan Soyer duyurdu. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Kasım 2020 - İstanbul


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Mahallesi'nde yürütülen dev kentsel dönüşüm projesinde yükselinici ile sözleşme imzaladı. Başkan Tunç Soyer, 80 Milyon Dolar tutarında yapım bütçesi olan dev dönüşüm projesinde 7 hektar byüklüğünde bir alanın dönüştürüleceğini söyledi.

Konuyla alakalı Başkan Soyer, twitter hesabından müjdeli haberi verdi. Soyer paylaşımında, 'Ege Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesinin birinci etabı için yapım ihalesini kazanan yüklenici firmayla sözleşme imzaladık. Tam da depremin yaralarını sararken, İzmir’in en çok ihtiyacı olan bu noktada böyle bir projeye imza atmak çok kıymetli.

Ege Mahallesi’nde 7 hektar dönüştürülecek. Yaklaşık 80 milyon dolarlık bir yapım bütçesiyle, yaklaşık 120.000 m2 kapalı alan inşa edilecek.'
ifadelerini kullandı. 
 
Ege Mahallesi’nin birinci etabı için açılan kat karşılığı anahtar teslim yapım ihalesi sonuçlandı. Üç firmanın teklif verdiği ihaleyi Aslanoğlu Altyapı ve Üst Yapı A.Ş. ve Baykan Otomobil A.Ş. kazandı.

izmir ege mahallesi kentsel dönüşüm projesi imza töreni

ETAPLARIN UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

Ege Mahallesi’nde birinci etap kentsel dönüşüm çalışması için yüzde 100 uzlaşı sağlayan Büyükşehir, proje alanındaki hak sahiplerinin tapularını devir almıştı. Dönüşümün tamamı, yeni kent merkezinde yer alan, doğusunda Meles Çayı, batısında İZBAN demiryolu hattı ve Kahramanlar Mahallesi, kuzeyinde Liman Arkası bulunan, bugün işlevini yitirmiş sanayi alanlarıyla sınırlanmış 7 hektar büyüklüğündeki bölgede yapılması planlanmış durumda. Diğer etaplar için yapılan uzlaşma görüşmeleri devam ederken, ilk etap için çalışmalarda yükleniciyle ihale sonrasında imza aşaması geçilmiş oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum