İzmir'i vuran 6.6'lık deprem sonrası enkaz altından kurtarma çalışmaları hızla başladı!

İzmir'de Seferihisar merkezli depremde yıkılan binalara ulaşan kurtarma ekipleri enkaz altında kalanlara ulaşmaya çalışıyor. AFAD'dan ilk resmi açıklama geldi 4 kişi hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm kurumlar seferber halinde dedi.

İzmir'i vuran 6.6'lık deprem sonrası enkaz altından kurtarma çalışmaları hızla başladı!
Editör: Hakan A.
30 Ekim 2020 - 16:51 - Güncelleme: 30 Ekim 2020 - 16:59
İzmir'de Bornova'da çöken bina enkazlarında arama kurtarma ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor. Depremden hemen sonra vatandaşlar kendi çabalarıyla yardıma koşarken, acil kurtarma ekipleri kısa sürede çöken binalara ulaştı ve çalışmalar başlatıldı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 30 Ekim 2020 - İstanbul

İzmir'den bugün öğleden sonra gelen deprem haberi sonrası Devletinn tüm kurumları adeta seferber oldu. İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde yıkılan binalarda enkaz altında bulunan vatandaşların kurtarılması için büyük çalışma başlatıldı. Çöken bina sayısı net olmamakla birlikte depremde çöken binaların altında çok sayıda insan bulunuyor. AFAD son dakika açıklamasında ölü sayısını açıkladı. AFAD, depremde 4 kişi hayatını kaybetti açıklamasını yaptı. Yaralananların sayısı ise ilk bilgilere göre 120

"Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere 3 milyon lira acil yardım ödeneği gönderilmiştir."


Tüm Türkiye bugün meydana gelen İzmir depremi sonrası iyi haberlerin gelmesini beklerken, çok sayıda yıkılan bina ve enkaz altında vatandaşların bulunması nedeniyle derin üzüntü yaşıyor.

Çevre illerden AFAD ve UMKE ekipleri hızla enkaz bölgelerine sevkedildi ve arama kurtarma çalışmalarına katıldığı gelen bilgiler arasında.

AFAD'DAN ÖNEMLİ UYARI!
 
izmir deprem

Devletin tüm kurumları seferber oldu!

İzmir'de Seferihisar, Bornova, Bayraklı'da yıkıma yol açan depremden sonra resmi açıklamalar gelmeye devame diyor. İlk açıklama Bakan Soylu'dan gelmiş ve 6 binanın yıkıldığını söylemişti.

Cumhurbaşkanı erdoğan'dan açıklama geldi: 

Erdoğan açıklamasında, "İzmir’de meydana gelen #deprem'den etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Devletimizin tüm imkanlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. İlgili tüm kurumlarımızla, bakanlarımızla bölgede gerekli çalışmalara başlamak için harekete geçtik." ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan Başkan Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 
Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, "BUgün Ege Denizi'nde İzmir Seferihisar ilçesi sınırları içinde meydana gelen deprem sonrası Bayraklı'da 5 binanın yıkım haberini aldık. Enkaz altında vatandaşlarımız bulunuyor. Afet Koordinasyon Merkezi Valilik bünyesinde oluşturuldu. Devletin tüm birimleri İzmir ilçelerine yönlendirilmiş durumdadır. Vatandaşlarımızın yaralarını hızlı bir şekilde saracağız. İlgili bakanlıklar olarak olay yerine intikal ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak: "Devletimiz tüm imkanlarıyla milletimiz için seferberdir. İzmir’deki depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah depremlerden ve afetlerden milletimizi muhafaza eylesin." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum