İzmir Urla'da bazı taşınmazların kamulaştırma kararı durduruldu!

Cumhurbaşkanı kararı ile İzmir Urla'da acele kamulaştırma yapılacak bazı taşınmazlar için hüküm durduruldu. Karar bu sabah Resmi Gazete ile duyuruldu.

İzmir Urla'da bazı taşınmazların kamulaştırma kararı durduruldu!
Editör: Hakan A.
11 Nisan 2020 - 11:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, İzmir Urla ilinde bazı taşınmazların kamulaştırılmasına dair hüküm durduruldu. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen ilan edildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Nisan 2020 - İstanbul


Türkiye'nin önemli bölgelerinden İzmir iline bağlı Urla ilçesinde bazı alanların kamulaştırılmasında ilişkin hüküm Cumhurbaşkanlığı kararı işle kaldırıldı.

Konuyla alakalı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan karara göre, Çeşme Kültür ve Turizm ve Gelişim Bölgesi kapsamındaki bazı taşınmazların Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması hakkındaki 24/1/2020 tarihli ve 2054 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının ekli listede belirtilen taşınmazlara ilişkin hükümlerin yürürlükten kaldırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verildiği kaydedildi.İzmir Urla'da kamulaştırması iptal edilen taşınmazların ada ve parselleri ise şöyle.

Resmi Gazete'nin 31096 sayılı ekinde yer alan kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın.

İzmir Urla'da bazı taşınmazların kamulaştırma kararı durduruldu!

YORUMLAR

  • 0 Yorum