Kağıthane’de çöken binanın çevresinde...
Reklam

Kağıthane'de çöken binanın çevresinde bulunan yapılar incelenecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Kağıthane'de çöken binanın olduğu yerde incelemeler yaptı.Çöken binada oturan insanları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.Bölgede ki binaların inceleneceğini ve ortak karar alınacağını ifade etti.

Kağıthane'de çöken binanın çevresinde bulunan yapılar incelenecek
Editor: Hatice Kolçak
23 Nisan 2019 - 10:34
Reklam

İBB Başkanı Ekrem mamoğlu, Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi'nde çöken binanın bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu. İmamoğlu, "Neyse ki can kaybımız yok. Allah korumuş. Kaç bina riskli bir rapor çıkaracağız. Sonrasında da ortak karar almak için bir araya geleceğiz" dedi.

Yaşanan afet nedeniyle evlerinden tahliye edilen vatandaşları, bulundukları spor salonunda ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Akıncı Sokak üzerinde çöken 22 numaralı apartmanın enkazının olduğu bölgede incelemelerde bulundu.Olay yerinde oturan vatandaşlar, Başkan İmamoğlu'na binanın çökmesiyle ilgili bilgiler verdi. İmamoğlu, daha sonra yaşanan afetten etkilenen vatandaşların toplandığı Yahya Kemal Spor Salonu'na geçti. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ile birlikte vatandaşların sorunlarını dinledi.

Ekrem İmamoğlu, "Neyse ki can kaybımız yok. Allah korumuş. Sayın valim gerekli bilgilendirmeleri yaptı. İlçemiz belediye başkanı da gerekli değerlendirmeleri yaptı. Süreci birkaç aşamalı ele almak zorundayız. İBB olarak, özellikle alt yapı sorunları ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Çevredeki kaç bina riskli, buna yönelik rapor hazırlayacağız. Mümkün olduğu kadar tedbir almak lazım. Sonrasında da ir masa etrafında toplanıp ortak kararlar almamız gerekiyor. Tekrar çok büyük geçmiş olsun. Müsaade edin hızlıca çalışmalarımızı yapalım. Yetkili kişiler sizi bilgilendirecek. Bizler de her zaman yanınızda olacağız" diye konuştu.

İmamoğlu, Yerlikaya ve Öztekin, daha sonra yıkılan binanın yanı başındaki Kağıthane Zişan Alkoç Ortaokulu'nda kurulan Afet Acil Durum Merkezi'ne geçti. Burada durum değerlendirmesi yapan heyet, daha sonra kameraların basına bilgi verdi.Vali Yerlikaya, vatandaşların mağdur olmamaları için devletin tüm kurumları olarak, ortak bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Vatandaşlar, açıklama sonrasında okuldan ayrılmak için dışarı çıkan İmamoğlu'nun etrafını sararak sorunlarını anlattı. İmamoğlu, vatandaşlara iletilen konuların çözümü için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum