Kalyon Güneş Paneli fabrikası nerede?

Türkiye'nin enerji üssü olarak sıfırdan hayata geçirilen ve dünyada bir ilk olan Kalyon Holding Güneş Paneli fabrikası merak ediliyor. Türkiye'nin ilk yerli ve milli güneş paneli fabrikası hakkında bilmek istediğiniz her şey.

Kalyon Güneş Paneli fabrikası nerede?
Editör: Hakan A.
19 Ağustos 2020 - 15:50
Türkiye'nin gurur duyulacak son fabrikası 400 Bin Dolar değerinde bir yatırımla hayata geçirilen dev güneş paneli fabrikası faaliyete geçti. Kalyon Holding bünyesinde inşaa eidlen dev fabrika 100 Bin metrekare alan üzerinde inşaa edildi. Son teknoloji kullanılan güneş paneli fabrikası içerisinde yok yok. Peki Kalyon Güneş Paneli Fabrikası nerede?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 19 Ağustos 2020 - İstanbul


Türkiye, Dünya üzerinde pek çok ülkeye satacağı güneş panellerini üreteceği Kalyon Güneş Paneli fabrikası yerli ve milli imkanlarla inşaa edildi.  Başkent Ankara'da hayata geçirilen dev güneş enerji paneli fabrikası sayesinde yıllık Dolar girişi ile cari açık kapanmasında büyük ölçüde yardımcı olacak.

Kalyon Güneş Teknolojileri Üretim A.Ş., Ankara Başkent Organize sanayide, yıllık 500 MW fotovoltaik modül üretimi kapasitesine sahip Entegre FV Modül Üretim Tesisi olarak bugün yapılan özel bir törenle faaliyetlerine start verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurdelasını kestiği törene, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve çok sayıda davetli katıldı.


Dev güneş enerjisi fabrikası tüm imnkanlarla yerli olarak milli teknolojiler ile inşaa edildi. Proje; Ankara ili Başkent OSB bölgesinde yer alan yıllık 500 MW üretim kapasiteli toplam 91.645 m² inşaat alanına sahip PV Modül Fabrikası inşası, Ar-Ge tesisi ve Konya Karapınar bölgesinde yer alacak 1000 MWac kurulu güce sahip olacak Güneş Santrali kurulumunu kapsamaktadır. Proje, yüksek yerlilik oranıyla Türkiye'nin ve ölçüt bakımından ise dünyanın sayılı projeleri arasında yer almaktadır.

Kalyon Güneş Paneli fabrikası nerede?

Kalyon Güneş Panel Fabrikası nerede?

Türkiye'nin kalbi Başkent Ankara'da hayata geçirilen güneş paneli fabrikası açılışı bugün gerçekleştirildi. güneş Paneli fabrikası Ankara Başkent Organize sanayii sitesinde dev arazi üzerinde Kalyon Holding bünyesinde Kalyon Enerji tarafından inşaa edildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum