Kamu lojmanı almak isteyenler dikkat! Satışa çıkan evler için kredi ister misiniz?

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunulan kamu lojmanları için ev kredisi yarışı başladı.

Kamu lojmanı almak isteyenler dikkat! Satışa çıkan evler için kredi ister misiniz?
Editör: Hakan A.
11 Şubat 2020 - 12:26

Türkiye genelinde bulunan devlete ait lojman satışları için çalışmalar sürerken, bankalar kamu lojman satışları için kredi vermeye başladı. Konut kredisi faiz oranları tarihi diplerde gezinirken, kamu lojmanları için bankalar kredi yarışına girmiş durumda.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Şubat 2020 - İstanbul


Kamu lojmanlarının satışı 2020 yılında hızlanırken, Milli Emlak tarafından yürütülen lojman satış işleminde bankalar ile anlaşmalar yapılabiliyor. Bu çerçevede İş Bankası Kamu Lojman kredisi adı altında kredisi ile 120 ay vadeye kadar aylık % 0,95 faiz oranı imkanını müşterilerine sunmaya başladı.

Türkiye İş Bankası ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, kamuya ait lojmanların ihale yoluyla satışında ev kredisi kullandırılmasına yönelik protokol imzaladı. Kişiye özel geri ödeme seçenekleri sunan İş Bankası, kamu lojman alımlarının finansmanı amacıyla ev kredisi talep eden alıcılara 120 ay vadeye kadar aylık % 0,95 faiz oranı ile kredi kullandıracak.İş Bankası’nın ev kredisi ürünlerine dair detaylara ve kredi koşulları ile ilgili ayrıntılaı bilgiye bankanın resmi internet sitesi adresinden ve banka şubelerinden ulaşılabiliyor.

Konut kredisi güncel faiz oranlarına ilişkin bu haberlerimiz ilginizi çekebilir.Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum