Kamulaştırma Kanununda değişiklik

Türkiye genelinde yapımı planlanan projeler için yapılan acele kamulaştırma kanunu kapsamında önemli düzenlemeler yapıldı.

Kamulaştırma Kanununda değişiklik
Editör: Hakan A.
24 Aralık 2019 - 08:18

Pek çok ilde yürütülen kamu projeleri kapsamında uygulanan kamulaştırma kararı ile alakalı önemli düzenlemeleri içeren değişiklikler yapılarak yürürlüğe girdi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 24 Aralık 2019 - İstanbul


Kamulaştırma Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kanunun 16 ncı, 17 nci ve 18 inci maddelerine göre, izin verilen orman alanları  ile 23 üncü, 24 üncü ve 25 inci maddelerine göre belirlenmiş özel statülü orman alanlarında, 12/3/1982 tarihli ve 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamında sınırları tespit ve ilan edilen kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgeleri, turimz merkezleri, turizm bölgeleri ve turizm alanlarında, Orman Genel Müdürlüğünün bina ve tesislerinin bulunduğu orman alanlarında, tohum bahçesi, tohum meşceresi, gen koruma ormanlarında ve özel ağaçlandırma alanlandırma için tahsis edilmiş olan orman alanlarında  uygulanamaz.Diğer tüm maddelerde yapılan değişiklikleri öğrenmek için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum