Kandilli'nin en değerli arazi satışına İBB Meclisi'nden oy çokluğu ile red

İstanbul Büyükşehir Belediyesince satışa çıkarılmak istenen Kandilli sırtlarında bulunan arazi, meclis toplantısında sit koruma alanında kaldığı gerekçesiyle oy çokluğu ile reddedildi.

Kandilli'nin en değerli arazi satışına İBB Meclisi'nden oy çokluğu ile red
Editor: Hakan A.
30 Kasım 2019 - 08:23

Üsküdar Kandilli'de Boğaz'a nazı milyonluk arazinin satışı Meclisten geçemedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kandilli'deki arazinin satışı oy çokluğu ile reddedildi. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 29 Kasım 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), Üsküdar'da Kandilli sırtında bulunan, Boğaz manzaralı ve son derece değerli olan arazinin satışı, belediye meclisinde oy çokluğuyla reddedildi.

AK Partili meclis üyeleri tarafından satışı Koruma Kurulu kararı gerektiği gerekçesiyle oy çokluğu ile İBB Meclisi'nden geçemedi.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, AK Parti grubunun oylarıyla, oy çokluğuyla reddedilen arazi Üsküdar Kandilli'de konumlu. Toplam büyüklüğü 440 metrekare olan satışa konu teklifle ilgili olarak hazırlanan komisyon raporunda, "Üsküdar İlçesi Kandilli Mahallesi 957 ada, 3 ve 4 parsel ile ilgili teklife konu parseller sit koruma alanında kaldığından, satış için kurul kararı gerektiğinden, satış talebinin reddi, komisyonumuzca uygun görülmüştür" ifadelerine yer verildi.