Kartal'da çöken bina enkazında arama çalışmaları aralıksız sürüyor

Kartal'da çöken bina enkazında yapılan arama kurtarma çalışmaları AKOM ve AFAD tarafından aralıksız sürdürülürken, ölü sayısı 12'ye yükseldi. Çöken bina enkaz kaldırması esnasında özel arama kurtarma köpekleri de kullanılıyor.

Kartal'da çöken bina enkazında arama çalışmaları aralıksız sürüyor
Editor: Hakan A.
08 Şubat 2019 - 08:31

Bir anda Türkiye'nin gündemine oturan Kartal Cevizli'de çöken 8 katlı bina enkazında arama ve kurtarma çalışmalarında 37 saat geride bırakılırken, ekipler canla başla enkaz kaldırma işlemlerine devame diyor. Özel arama ve kurtarma köpeklerinin kullanıldığı çalışmalarda sık sık enkaz altından gelecek sesler dinleniyor. 

Kartal'da çöken bina enkazında hummalı çalışmalar büyük bir dikkatle yürütülüyor. Ekipler aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Enkaz altından gelen en ufak ses dahi değerlendiriliyor.

İstanbul Kartal ilçesinde 8 katlı binanın çökmesiyle gözlerin çevrildiği enkaz yığını altından gelecek en ufak ses herkese umut oluyor. 37 sati aşan bişr süredir enkaz altında arama çalışmaları AKOM ve AFAD ekiplerinin hassas çalışmalarıyla devam ediyor. Arama ve kurtarma çalışmalarına özel eğitimli köpekler de dahil olurken, enkazdan gelen her ses büyük bir sessizlikle dinleniyor. 

Kartal’da çöken bina enkazı altında 36 saat sonra çalışmalar aralıksız devam ettirilirken, çökmede ölen vatandaşların sayısı 12 olarak güncellendi. Enkaz altından yaralı şekilde kurtulanların sayısı ise 13 olarak açıklandı. Enkazda ki Çalışmalarını sürdüren itfaiye, AKOM ve AFAD ekipleri, bu çalışmalarda arama kurtarma köpekleri ile karış karış hasas biçimde aramasını sürdürüyor.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, enkazdan kurtarıldıktan sonra tedavileri devam eden vatandaşları ve ailelerini ziyaret etmeye devam eden üst düzey isimler ise ziyaretlerini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürekli bilgi aldığı olay yerine pek çok bakan, İstanbul Valisi  incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı. 

Reklam