Reklamı Geç
Kaş Havalimanı için SHGM’den onay

Kaş Havalimanı için SHGM’den onay

Turizm merkezlerinin daha fazla turistin hızlı ve etkin biçimde kullanımını amaçlayan havalimanı projelerine bir yenisi daha ekleniyor. Turizmin önemli beldelerinden biri olan Kaş için havalimanı projesi gündemde.

06 Haziran 2017 - 11:50

Antalya'nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Kaş'ta şu sıralar havalimaı sevinci yaşanıyor. Türk turizimine büyük katkı sağlayan havalimanı projelerine bir yenisi ekleniyor. Kaş havalimanı için hdüğmeye basan hükümet, çalışmaları hızlandırıyor. Kaş Havalimanı için SHGM’den onay çıkmasıyla süreçin hızlandığı gelen son dakika bilgileri arasında.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Haziran 2017 - İstanbul

Konuya ilişkin edinilen bilgiye göre, Kaş'ta yapımı planlanan havalimanı için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden (SHGM) tarafından yapımına onay verilmesiyle çalışmaların hızlandırılacağı bildirildi. 

Turizme büyük katkı sağlayan Kaş'a İngiliz, Alman ve Ruslar büyük ilgi gösteriyor. Yeni havalimanı ile birlikte direkt seferlerle bu bölgeye gelecek turist sayısında büyük artışların olacağı ifade ediliyor. 

Havalimanı projesinin hayata geçirilmesi sonrası tüm bölgeye büyük bir ekonomik katkı sağlayacak. Antalya'nın turizm payını artıracak olan yeni havalimanı için güzergahlar ise netleştirilmeye çalışılıyor. Edinilen bilgiler arasında ise Kaç havalimanı projesinin yapımı için yeri kesinleşmiş duurmda. Kaş-Demre bölgesinin Antalya merkeze 200, Dalaman Havalimanı'na ise 190 kilometre uzağında yer alacak proje, Finike'ye çok yakın konumda yer alıyor. Havalimanının gelişmeye müsait olacak şekilde planlanması için çalışmaların titizlikle yürütüldüğü gelen son dakika haberleri arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..