Katar, Borsa İstanbul'da yüzde 10 hisse sahibi oldu

Katar Yatırım Otoritesi, Borsa İstanbul'da yüzde 10'luk hisseye sahip oldu.

Katar, Borsa İstanbul'da yüzde 10 hisse sahibi oldu
Editör: Hakan A.
26 Kasım 2020 - 17:28
Katar Emiri'nin Türkiye ziyareti ile bir anda piyasalarda önemli bir gelişme yaşanıyor. Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk hissesi, Katar ile yapılan anlaşma ile Katar Yatırım Otoritesine devri için anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 26 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye'nin dev kamu şirketlerinin yer aldığı Türkiye Varlık Fonu, Borsa İstanbul ile alakalı hisse devri için Katar ile anlaşma imzaladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, bnugün düzenlenen işbirliği anlaşması kapsamında önemli imzalar attı. Türkiye ile Katar arasındaa 10 anlaşmaya imza atıldı.


 Anlaşmalar arasında, "İstanbul Menkul Kıymetler Borsasından Hisse Senedi Alımına Dair Mutabakat", "Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ile Katar Devleti Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Arasında Ortak Ekonomik ve Ticaret Komisyonu Kurulmasına Dair Ortak Deklarasyon", "Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Katar Devleti Maliye Bakanlığı Arasında Geliştirilmiş Ekonomik ve Mali İşbirliği Alanında Mutabakat Zaptı" gibi önemli anlaşmalar yer alıyor.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Türkiye Varlık Fonu ve Katar Yatırım Otoritesi, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının devri için mutabakat anlaşması imzaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum