Kayabaşı TOKİ’de 77 adet iş yeri açık...

Kayabaşı TOKİ'de 77 adet iş yeri açık artırma ile satışa çıktı

İstanbul Kayabaşı TOKİ konutları projesi kapsamında mülkiyeti idarede olan iş yerleri açık artırma yoluyla satışa sunuldu.

Kayabaşı TOKİ'de 77 adet iş yeri açık artırma ile satışa çıktı
Editor: Hakan A.
20 Haziran 2017 - 11:34

TOKİ'nin Kayabaşı konut projesinde yer alan işyerlerinin satışları açık artırma yöntemiyle gerçekleştirilecek. Yatırımcıya uygun fiyatla işyeri alma fırsatı bu ihalede...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Haziran 2017 - İstanbul

İstanbul'un büyük bir hızla gelişen önemli yerleşim lokasyonları arasında yer alan başta TOKİ olmak üzere pek çok inşaat firmasının projelerinin yükseldiği Kayabaşı bölgesinde yeni yatırım fırsatı. İşyeri sahibi olmak isteyen yatırımcıya TOKİ mülkiyetindeki toplam 77 adet işyeri için açık satış yöntemiyle ihale yapılacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Mülkiyeti'nde bulunan İstanbul Başakşehir Kayabaşı 17. Bölge yanında yer alan projede toplam 77 adet iş yeri için  açık artırma ile satış yapılacak. Turyap tarafından düzenlenen açık artırma, 11 Temmuz 2017 Salı günü saat 13.30’da Şişli Radisson Blu Hotel’de gerçekleşecek. Açık artırmanın düzenlendiği günde eş zamanlı olarak internetten online katılımla da teklifler alınacak.

25 m2’den 126 m2’ye kadar ölçüleri değişen iş yerleri 94 Bin TL’den başlayan fiyatlarla %25 peşin, 120 ay vade ile satılıyor. Taksitler, Memur Maaşı Artış Oranları’na endeksli olarak 6 ayda güncelleniyor. Açık artırmaya T. Halk Bankası Başakşehir Şubesi başta olmak üzere, bankanın diğer şubelerinden de katılım teminatlarını yatırmak mümkün. 

Kayabaşı 17. Bölge’nin yakınında konumlanan projede bir arada bulunan ticari üniteler küçük ve orta ölçekli işletmelere alternatif oluşturuyor. Yerleşim alanlarının alışveriş ihtiyacını karşılamaya yönelik tasarlanan iş yerleri cadde perakendeciliğine uygun inşa edilmiş. Tüm iş yerlerinin girişleri geniş bir avluda konumlanarak alışveriş yapmaya gelenlere geniş cepheli vitrinlerle ulaşma imkanı sağlıyor. Geniş bir meydan, kent mobilyaları, saat kulesi ve süs havuzları, araç trafiğine kapalı bir cadde bu projenin öne çıkan diğer özellikleri arasında.

Açık artırmaya katılmak isteyenler müzayede tarihine kadar ilgili bankalara muhammen bedeli 99.999.- TL ye kadar olanlar için 5.000.-(Beşbin) TL, 100.000 - 349.999.- TL’ye kadar olanlar için 10.000.-(Onbin) TL, 350.000 – 999.999.- TL’ye kadar olanlar için 50.000.-(Ellibin) TL, 1.000.000.- TL ve üstünde olanlar için 200.000.-(İkiyüzbin) TL teminat yatırarak ihalede teklif verebilecekler.

TOKİ işyeri satış ihalesi kapsamında satışa sunduğu Kayabaşı konut projesindeki yatırım fırsatları hakkında kapsamlı bilgiyi TOKİ resmi web sitesi www.toki.gov.tr üzerinden verilen telefon numaralarından edinebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum