Reklamı Geç
Keten inşaatın sahipleri savcılık ifadesi sonrası serbest...

Keten inşaatın sahipleri savcılık ifadesi sonrası serbest bırakıldı

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş cinayeti kapsamında mahkemeden çıkan Keten inşaatın sahiplerine gözaltı kararı sonrası Rıza ve Selahattin Keten kardeşlerin gözaltına alındıkları ve savcılık ifadeleri sonrası serbest bırakıldıkları gelen haberler arasında. keten İnşaat'tan yazılı açıklama!

10 Ağustos 2017 - 11:08 - Güncelleme: 15 Ağustos 2017 - 13:21

İstanbul Şişli bölgesinde hayata geçirdikleri projelerle basında sıkça yer alan ünlü inşaat firmasının sahiplerine cinayet gözaltısı. Azmettiricilikçe suçlandıkları iddia edilen Keten İnşaatın sahipleri Rıza ve Selahattin Keten kardeşler gözaltına alındıkları ve savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldıkları bildirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Ağustos 2017 - İstanbul

2016 yılında işlenen ve gündemden düşmeyen Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş cinayeti soruşturması çerçeesinde flaş bir gelişme yaşanıyor. Söz konusu işlenen cinayetin azmettiricileri olarak ünlü inşaat firması Keten İnşaat firmasının sahipleri olan kardeşlere gözaltı kararı verildi.  Rıza Keten ve Selahattin Keten kardeşlerin gözaltına alındıkları gelen son dakika haberleri arasında.

Keten İnşaat, Şişli ve bölgesinde pek çok projeye imza atan ve tanınan ünlü bir şirket. Kentsel dönüşüm projeleriyle de son yıllarda ismi duyulan Keten İnşaatın sahiplerinin azmettiricilik suçlamasıyla gözaltı kararı verilmesi büyük şaşkınlık yarattı. Cumhuriyet savcılığı tarafından alınan ifadeleri sonrasında ise Rıza ve Selahattin Keten kardeşlerin serbest bırakıldığı kaydedildi.

Çıkan haberler sonrası Keten İnşaat'tan açıklama gecikmedi. Konuyla alakalı olarak Keten İnşaat resmi internet sitesi üzerinden yazılı bir açıklama yapıldı.

Keten İnşaat şirketinden yapılan açıklama şöyle;

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Bazı basın ve yayın organlarında firmamız ve yetkililerinin itibarını sarsacak nitelikte mesnetsiz iddiaların yer aldığını derin bir üzüntüyle görmüş bulunuyoruz. Mesnetsiz iddiaları çürütmek ve nezdinizde kamuoyunu doğru aydınlatmak üzere aşağıdaki şirket açıklamamızı bilginize sunarız.

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş’ın öldürülmesine ilişkin ilk duruşma 15.03.2017 tarihinde İstanbul 12.Ağır Ceza Mahkemesinde yapılmış ve hakkında kamu davası açılan sanıklar firmamız olan Keten İnşaat Ltd.Şti. yetkilileri hakkında iftira mahiyetinde beyanlarda bulunarak yetkililerimiz Selahattin ve Rıza Keten’i iş bu cinayet içerisine çekme çabasına girmişlerdir.

Üzücü cinayet eylemi sonrası firma yetkililerimizden Selahattin Keten yine dedikodu mekanizması nedeniyle şüpheli olarak göz altına alınmış, ancak isnat edilen olayla hiçbir irtibatı ve alakası olmadığı anlaşılarak soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine emniyetten salıverilmiştir.

Üzücü cinayet neticesi rahmetli olan Belediye Başkan Yardımcısı ile firmamız ve yetkilileri arasında hiçbir husumet bulunmamaktadır. Hatta vefat öncesi firmamız yetkilileri kendisinden randevu talep etmiş ve Sayın Belediye Başkan Yardımcısı firmamız yetkililerine randevu dahi vermiştir. Üzücü cinayet olayı gerçekleşmemiş olsaydı firmamız yetkilileri ile rahmetli Sayın Belediye Başkanı Yardımcısı arasında görüşme yapılacaktı. Bu husus belediye başkanlığının sekretaryasındaki randevu defterinden de anlaşılmaktadır.

Cinayet sanıklarından azmettirici olduğu iddiasıyla yargılanan Mithat Yılmaz’a şirketimiz tarafından birçok gayrimenkul satışı olmuş, bu gayrimenkul satış bedellerinden bir kısmı nakit bir kısmı ise (yüklü miktarda) çek ile satışı yapılmıştır. Ancak Mithat Yılmaz bu çekleri ödemediği gibi ödemeyi de düşünmemektedir.

Duruşmada aleyhte iftira niteliğinde beyanda bulunan bu şahısla firmamızın ve yetkililerinin hiçbir bağlantısı yoktur.

Aleyhimize iftira mahiyetinde ifade veren diğer sanıklar ise suçtan kurtulmaya yönelik mesnetsiz iftira mahiyetindeki beyanlarıdır.

Firmamızın ve yetkililerinin, bu hususta adli makamlar huzurunda veremeyecekleri hiçbir hesapları da yoktur. İftira atan kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına da gerekli şikayetler ayrıca yapılacaktır.

Konuyu şirket açıklamamız doğrultusunda değerlendirmenizi dileriz.

Saygılarımızla,

Keten İnşaat Ltd.Şti