Kolin İnşaat İstanbul Havalimanı hisselerini devredecek

İstanbul'un dev havalimanı İstanbul Havalimanı inşaatını yapan Kolin İnşaat hisse devri için Rekabet Kuruluna başvuru yaptı.

Kolin İnşaat İstanbul Havalimanı hisselerini devredecek
Editor: Hakan A.
25 Şubat 2019 - 13:17

Türkiye'nin mega projelerinden İstanbul Havalimanı hissedarlarından biri olan Kolin İnşaat hisse devri yapacak. Şirket Rekabet Kurulu başvurusunu yaptı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Şubat 2019 - İstanbul


Türkiye'nin en büyük, Dünyanın sayılı havalimanlarından biri olarak Mart ayında ilk etabı tam kapasite faaliyete girmesi beklenen İstanbul Havalimanı'nda flaş gelişme yaşanıyor. Kolin İnşaat hisselerin devri için Rekabet Kuruluna başvuruda bulndu.

Konuyla ilgili Rekabet Kurumu web sitesinden edinilen bilgiye göre, Kolin İnşaatın İGA Havalimanı İşletmesi AŞ, İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi, İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ, CMLKK Bilişim Teknolojileri Hizmetleri AŞ, CMLKK Liman İşletmesi AŞ ve CMLKK Gayrimenkul Yatırım İşletmeleri AŞ'deki hisseleri ile Koloğlu Holding AŞ'nin Lodos Elektrik Üretim AŞ'deki hisselerinin Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Kalyon Havacılık ve İnşaat AŞ tarafından devralınması için Kurula başvuruda bulunulduğu öğrenildi. Hisse devri için böylece Rekabet Kuurlu süreci başlamış oldu.