Konut alacaklara 41 firmalı yüzde 5 peşin,...

Konut alacaklara 41 firmalı yüzde 5 peşin, yüzde 20 indirim kampanyası

GYODER, İNDER, Konutder 41 firmalı 150'den fazla konut projesinde yüzde 5 peşin, yüzde 20 indirimle Güç Birliği kampanyasının startını verdi.

Konut alacaklara 41 firmalı yüzde 5 peşin, yüzde 20 indirim kampanyası

GYODER, İNDER, Konutder 41 firmalı 150'den fazla konut projesinde yüzde 5 peşin, yüzde 20 indirimle Güç Birliği kampanyasının startını verdi.

Konut alacaklara 41 firmalı yüzde 5 peşin, yüzde 20 indirim kampanyası
Editor: Hakan A.
15 Mayıs 2018 - 12:32 - Güncelleme: 16 Mayıs 2018 - 09:59

Ev sahibi olmak isteyenlere yönelik inşaat sektörü temsilcileri elini taşın altına koydular ve yüzde 20'lik bir indirim kampanyasının startını bu sabah verdiler. GYODER, İNDER ve Konutder tarafından başlatılan konut kampanyası kapsaında 41 firma projesinde indirimler başlatıldı. 150'den fazla projede yer alan evlerin satışlarına bu sabah başlanırken, kampanyanın 15 Haziran tarihinde sona ereceği gelen bilgiler arasında.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Mayıs 2018 - İstanbul

Konutta dev kampanyanın kapıları aralandı. GYODER, İNDER ve Konutder öncülüğünde 41 inşaat firması ve onlarca projesinde cazip şart ve koşullarda konut kampanyası başlatıldı. Yapılan kampanya kapsamında ev sahibi olmak almak isteyenlere yüzde 5 peşinat ile 120 ay vadeli kredisini yüzde 0.98 faiz oranı ile yeni bir ev sahibi olmak isteyenler fırsatlar sunuldu. Bu sabah ortaklaşa düzenlenen basın toplantısı ile kampanya kamuoyuna duyuruldu.

Konutta %20 kampanya yapan firma ve projeleri

En düşük, tutar, en düşük faiz oranı ve en uzun vadelerle ev sahibi yapacak kampanya GYODER, İBDER ve Konutder ortaklığında 41 firma projelerinden yapılacak ev satışlarında uygunları. Güç Birliği adı altında GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas ve Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul firmaları tarafından start verilen dev kampanya dahilinde 150'ye yakın konut projesinde alternatif seçenekler yer alacak.

Konuyla alakalı toplantıda konuşan Konutder başkanı Altan elmas, kampanya detaylarını açıklarken, "KDV ve tapu harcı indirimi konusunda hükümet ilk adımı attı. Bankalar ise kredi faizlerini indirdi. Bu bizim taleplerimiz arasında ilk sıralarda bulunuyordu. Harç indirimi yüzde 2'den yüzde 1,5'a çekildi. Daha sonrasında konut kredi faizleri yüzde 0,98 seviyesine çekilmesiyle sektör açısından çok büyük bir adım atılmış oldu. Faizlerin düşmesiyle birlikte satışlar kısa sürede büyük bir hıza kavuşuyor. 500 bin liraya kadar bir bütçeyi kapsayan bir indirim. Bizler de bu adıma büyük bir adımla karşılık veriyoruz ve bu amaçla bugünden başlayarak 15 Mayıs 2018-15 Haziran 2018 tarihleri arasında 30 günlük bir kampanya yapacağız.

41 firma ve 150'ye yakın konut projesinde peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim yapma kararı aldık. Bizler için çok büyük bir rakam, bu büyük bir özveri. Biz de elimizi taşın altına koymuş olduk. Hem bu adımı uygulayacağız, hem de 0,98'den kredi çeken vatandaşlarımıza uygulayacağız. Bununla birlikte peşinat oranını da yüzde 5'e çekiyoruz. Kalan yüzde 15-20'lik bölümü firmalarımız kendi imkanları dahilinde peşinatları vadelendirmiş olacak. Bu noktada fiyatlarımızı artırmamayı vaat ediyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum