Konut alanlar tarihi rekor kırdı!

Konut kredisi faiz oranları düşmeden konut satışlarında rekor rakamlar geldi. Tarihin en yüksek konut satışı yapılan Temmuz ayı konut satış rakamlarını değerlendiren Hatice Kolçak, 'konutta beklenen oldu' dedi.

Konut alanlar tarihi rekor kırdı!
Editör: Hakan A.
19 Ağustos 2020 - 20:06
KONUT kredisi faizlerinde başlayan indirim rüsgarı sayesinde 2 ayda 400 Bin üzerind ekonut satışıyla sonuçlandı. Satışların yarısı konut kredisi ile alınan konutlardan oluştu. Tarihi rekor kıran konut satışları Temmuz ayı ve Haziran ayı ile birlikte yıllık genel satışı olumlu etkiledi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 19 Ağustos 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde yapılan konut satışları Haziran ve Temmuz aylarında tarihi rekorlarla geldi. TÜİK Temmuz ayı konut satış istatistiklerini açıklamaıyla ortaya yeni bir rekor çıktı. Tarihin en yüksek konut satış rakamı 230 Bin adet ile Temmuz 2020'de gerçekleşti.

KONUT SATIŞLARINDA TARİHİ REKOR. KONUT STOKLARI ERİYOR. KİMLER NEDEN ALIYOR?

EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, konut satışlarına ilişkin Temmuz ayı TÜİK verilerini değerlendirdi.

Hatice Kolçak'ın anlatımıyla konut satışları ile alakalı son videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

Hatice Kolçak'ın kişisel YouTube kanalına abone olmak ve diğer videolarını izlemek için tıklayın.Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum