Konut kredisi faiz oranları 14 Şubat son durum! İş Bankası, TEB, Ziraat, Vakıfbank, Akbank, Garanti BBVA konut kredisi faizleri...

Kamu ve özel bankaların konut kredisi faiz oranları ne durumda? Akbank, Kuveyt Türk, Ziraat bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi, TEB, İş Bankası ve diğer bankaların konut kredisi faizlerinde güncel oranlar ne kadar?

Konut kredisi faiz oranları 14 Şubat son durum! İş Bankası, TEB, Ziraat, Vakıfbank, Akbank, Garanti BBVA konut kredisi faizleri...
Editör: Hakan A.
14 Şubat 2020 - 10:27

Şubat ayı ortasında, bankalar konut kredisi faizlerini indirmeye devam ediyor mu? Son güncellemeler sonrasında hangi banka ne kadar faiz oranı uyguluyor? 14 Şubat Cuma günü itibariyle bankaların konut kredisi faizlerinde son durum.

Pelin Akay - Kredi Pazarı / Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Şubat 2020 - İstanbul


Haftanın Son İşlem Gününde Konut Kredisi Faizleri Ne Kadar Oldu?

Kredi faiz oranlarındaki indirimler Şubat ayında da hız kesmeden devam ediyor. Peki konut kredisi faiz oranları haftanın son işlem gününde ne kadar oldu?Bankaların kredi faiz oranları yaklaşık sekiz aydır aralıksız düşüş ivmesi sergiliyor. Ekonomik dengelenme politika faizlerindeki düşüş ve enflasyondaki kısmi gerileme konut kredisi faiz oranlarını son yılların en düşük seviyesine indirdi. 

Şubat ayında da devam eden kredi faiz indirimleri sonrasında en düşük konut kredisi faiz oranı sıfır konutlar için %0.79’a, ikinci el konutlar için %0.89’a geriledi. Konut için tabela faiz oranları ortalaması ise %1.28’e indi. 

Haftanın son işlem günü itibariyle 150.000 TL tutarda  5 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin toplam geri ödemesi 139.000 TL’ ye denk geliyor. Kredinin aylık taksitleri ise 3.150 TL oluyor.

KrediPazari araştırmalarına göre 14 Şubat itibariyle tüm bankaların konut kredisi faiz oranları şu şekilde;

Kamu Bankalarında konut kredisi faiz oranları son durum;

Kamu bankaları ilk kez satışa sunulan konutlar için ortak kredi kampanyası sunuyor. Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank ve Ziraat Katılım Bankası sıfır konut için aylık %0.79 faiz oranı ile 15 yıl vadeye kadar kredi kullandırıyor. 

Kamu bankalarının ikinci el konutta sunduğu kredi faiz oranları özel bankaların gerisinde kalıyor. Ziraat Bankası ve HalkBank %0.99, VakıfBank ise %0.93 faizle ikinci el konuta kredi sağlıyor. 

Kuveyt Türk konut kredi finansmanı; Banka, konut finansmanı için tabela kar payı oranlarını %0.94 olarak uyguluyor. Banka ayrıca kampanyalı konut finansmanı dahilinde tüm konut taleplerini %0.89 oranla karşılıyor. 

İNG Bank koınut kredisi faiz oranları; faiz oranlarını %0.96 kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını ise %0.94 olarak sunuyor. 

İş Bankası konut kredisi;  %1.75 tabela faiz oranı sunsada kampanyalı ürünleri için %0.95 faizle konut kredisi sağlıyor. 

İş Bankası ayrıca kamu lojmanlarının satışında %0.95’den başlayan faizlerle kredi sağlıyor. 

Yapı Kredi konut kredisi; Banka, dün uyguladığı indirim sonrasında 3 yıl vadeye dek %0.95, 5 yıl vadeye kadar %0.97 ve 10 yıl vadeye kadar %0.99 faizle kredi kullandırmaya başladı.

TEB konut kredisi; Banka, kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar %0.99’a düşürdü. Banka tabela faizleri ise halen %2.58 seviyelerinde.

Akbank konut kredisi faizleri; Banka tarafından gerçekleştirilen son indirim sonrasında konut kredisi faizlerini 10 yıl vadeye kadar %0.95’a çekti. 

Garanti BBVA konut kredisi faizleri; Banka, 500.000 TL ve 10 yıl vadeye kadar tüm tercihlerde %0.99 faiz oranı ile kredi sağlıyor. 

HSBC  Bank konut kredisi; Banka tabela oranlarını %1.4’e düşürdü. Banka ayrıca %0.99 ile 120 ay vadeye dek kampanyalı sigortalı kredi sunuyor. 

ICBC Bank konut kredisi; Banka, tabela faiz oranları dahilinde %2 faiz oranı sunarken kampanyalı kredi ürünü için %1.01 oranı ile kredi sunuyor. 

QNB Finansbank konut kredisi; Banka, konut kredisi için 10 yıl vadeye kadar %1.04 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. 

DenizBank konut kredisi faizleri; Bankanın güncel tabela oranları kapsamında %1.39 faiz oranı sunarken, kampanyalı faiz oranları dahilinde %1.09 faizle kredi kullandırıyor. 

Anadolubank konut kredisi; Banka, 60 ay vadeye kadar %1.17, 61 ile 120 ay vade arasında ise %1.38 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum