Konut kredisi faiz oranlarında flaş indirim! 0,98 ile Ziraat konut kredisi kullandıracak

İnşaat ve gayrimenkul sektörüne Ziraat Bankası konut kredisi faizlerini düşürerek desteğe devam ediyor. Ziraat konut kredisi faizlerini 0.98'e çekerek ev sahibi olmak isteyenleri hayallerine kavuşturacak...

Konut kredisi faiz oranlarında flaş indirim! 0,98 ile Ziraat konut kredisi kullandıracak
Editor: Hakan A.
14 Aralık 2018 - 16:54

2018'in son günleri yaklaşırken, 2019'da yeni bir ev hayali bulunanlar dikkat! Konut kredilerinde gerileme sürüyor. Devletin en büyük bankalarından Ziraat Bankası konut kredisinde indirime gitti. Peki kredi kullanacaklar için Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? En uygun konut kredisi veren bankalar arasına Ziraat Bankası da yerleşti. Ziraat son hamlesi ile ev sahibi olacaklar için kredi faizlerinde psikolojik sınırın altına inme kararı aldı...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - Konut Kredisi Haberleri 14 Aralık 2018 - İstanbul


Ev sahibi olmak isteyenler için oldukça önemli konut kredisi faiz oranlarına ilişkin sond akika indirim haberi... İnşaat ve konut satışlarında yaşanan yavalama devam ederken, kamu bankası olan Ziraat Bankası sürpriz bir adım atarak konut kredisi faizlerini geriye çekti. Ev sahibi olmak isteyenler kamu bankaları ile daha cazip kredi faiz oranlarına erişebilecekler. Yüzde 1 olan psikolojik sınır olan konut kredisi faizlerinde alım için olumlu havayı oluşturan Ziraat Bankası için sektör temsilcileri olumlu konuştu.

Konut alacaklar için kaçırılmayacak önemli bir fırsat daha. Banka konut kredisi faizlerinin yüksek olması nedeniyle alımda büyük düşüşlerin olduğu ipotekli satışlarda yeni bir hareketli döneme mi giriliyor? Bankaların Aralık ayında hareketlendirmeye başladıkları konut kredisi faizlerinde indirim halkasına Ziraat Bankası da eklendi. EmlakPencerem.com editörü tarafından edinilen bilgiye göre, Ziraat Bankası konut kredisinde faiz oranını yüzde 1,78'e düşürürken, Banka ile çalışan inşaat firmalarından konut alımlarında ise psikolojik sınır olan faiz oranı yüzde 0,98 olarak vatandaşın kullanımına sunulmu oldu. 120 aya kadar vade ile 500 bin liraya kadar kredi imkanı tanıyacak olan bankanın bu önemli adımı piyasalara da hareket getirecek.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarında yaptığı indirime ilişkin yaptığı açıklamasında ise, "Yapılan indirim kampanyası çalışması ile Bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,78 olarak belirlendi. Bankamızla çalışmakta olan markalı konut üreticisi inşaat firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık yüzde 0,98 olarak yansıtılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Yapılan bu önemli faiz indirimi ile birlikte 2019 yılı başından itibaren farklı bankalar tarafıdan konut kredisi kullanımında indirimlerin devam edebileceği bildirildi. 

Banka banka konut kredisi faiz oranlarını öğrenmek isteyenler için hazırladığımız haberi buradan okuyabilirsiniz. Haberin ayrıntıları için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum