Konut kredisi faizlerini düşüren ilk özel banka İş Bankası oldu

Konut kredisi faizlerini düşüren ilk özel banka İş Bankası oldu

İş Bankası'da konut kredisi faiz oranlarını düşüren bankalar kervanına katıldı. Konut satışlarının açıklandığı gün bugün itibariyle İş Bankası konut kredisi faiz oranlarını 0.98'e indirmiş oldu. Böylece üç kamu bankası ile bir özel banka konut kredisinde indirim yapmış oldu ve faizlerini yüzde 1'in altına çekmiş oldu.

Editor: Hakan A.
20 Aralık 2018 - 13:08 - Güncelleme: 20 Aralık 2018 - 15:29

Konut kredisi faizlerinde indirimlere bir yeni banka daha eklendi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan sonra şimdide bir özel banka konut kredisi faizlerinde indirim kararı aldığını duyurdu. İş Bankası konut kredisi faizlerini 0.98'e indirdi.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi - 20 Aralık 2018 - İstanbul


Konut kredisi faiz oranlarında yapılan indirimlere İş Bankası'da katıldığını duyurdu. Böylece Üç kamu bankası ve bir özel banka konut kredisi faizlerini 0.98'e indirmiş oldu.

Konut satışlarında yaşanan durgunluğıun Kasım ayındaki konut satış rakamlarına yansıması sürüyor. İpotekli konut satışlarında son yılların en büyük düşüşü yaşanıyor. Kasım ayında tyoplam 89 Bin 626 adet konut satıldı. Düşüş ise yüzde 27 oranında gerçekleşti. TÜİK verilerine göre ipotekli konut satışlarında ise 5324 adet sınırında kalındığı ve bir önceki yıla oranla yüzde 85 oranında bişr düşüş olduğu gözlendi. Kasım ayına ilişkin konut satış rakamlarını görmek için tıklayın.

Türkiye İş Bankası, ülke ekonomisini destekleme anlayışının bir uzantısı olarak, kampanya kapsamındaki anlaşmalı konut projeleri özelinde konut kredisi faiz oranlarını indirdi.

Farklı konut finansman ürünleri sunan İş Bankası, anlaşmalı konut projelerinden yapılacak yeni kredi kullanımlarında aylık % 0,98’den başlayan faiz oranı, çeşitli vade ve geri ödeme seçenekleri ile konut kredisi imkânı sunuyor.

Anlaşmalı konut projelerinden yapılacak kredi kullanımlarında faiz oranı aylık % 1,78’e inerken, kampanyaya dahil olan müteahhitler tarafından verilecek destek ile bu oran müşteriye %0,98 olarak yansıtılacak.

Konyla ilgili açıklamada bulunan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, yaptığı açıklamada, kampanya ile ekonomiye katkıda bulunduklarını ifade etti. Bali, “Türkiye’nin Bankası olarak bankacılık faaliyetlerimizi sürdürürken, ülkemize hizmet etmeyi her zaman önceliğimiz olarak görüyor ve bunun gereğini yerine getiriyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu ve güç birliği gerektiren böyle dönemlerde büyük kurumların sorumluluk üstlenmesi ve elini taşın altına koyarak zorlukları paylaşması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim kurum olarak konut kredisi kampanyasına dahil olmamız da bu yöndeki yaklaşımımızın bir yansıması” dedi.

Kişiye özel geri ödeme seçenekleri sunan İş Bankası’nın ev kredisi ürünlerine dair detaylara ve kredi koşulları ile ilgili bilgiye bankanın internet adresi ile şubelerinden öğrenebilirsiniz.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.