KONUTDER BAŞKANI " Reform paketini memnuniyetle karşıladık."

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bugün açıkladığı ekonomik reform paketi memnuniyetle karşılağını söyledi. KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas paketin sektöre hayırlı olmasını diliyoruz dedi.

KONUTDER BAŞKANI
Editor: Hatice Kolçak
10 Nisan 2019 - 16:48

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas" Gayrimenkul sektörü olarak Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Berat Albayrak’ın açıkladığı reform paketini memnuniyetle karşıladık. Reel sektöre ve finans piyasalarına yönelik pek çok yenilik getiren paketin Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Elmas "Reform paketiyle açıklanan sermaye enjeksiyonu kamu bankalarıyla birlikte tüm sektörleri ve sektörümüzü pozitif etkileyecektir." açıklamasını yaptı.

Altan Elmas sözlerine şöyle devam etti. "Sektörde kredilerin bir kısmının kurulacak olan gayrimenkul fonu hissesi ile takas edilmesi sektörü rahatlatacak ve kredilerin fona konulmayan kısımlarının ödenebilirliğini daha da artıracaktır. Böylelikle gayrimenkul fonu hem bankalar hem de sektör firmalarının yararına bir enstrüman olacaktır. Aynı zamanda sermaye piyasalarımızın gelişimine de fayda verecektir. Bankalar isterse bu fon hisselerini piyasada satarak nakde dönebilecektir. 

Sonuç olarak sektör yeni paket ve önlemlerin etkisiyle daha sağlıklı bir yapıya kavuşacak. Ertelenen talep morallerin düzelmesiyle yeniden harekete geçecek. Zamanlama olarak da bahar ve yaz mevsimleri, sektörümüz açısından yeniden canlanma dönemidir. Bunun reform paketiyle desteklenmesi umut verici oldu." 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum