Konya'da kiralık çok sayıda tohumluk patates üretim arazisi

Tarım İşletmeleri Konya Genel müdürlüğü, onlarca tarımsal araziyi tohumluk patates üretimi için kiraya verecek.

Konya'da kiralık çok sayıda tohumluk patates üretim arazisi
Editör: Hakan A.
18 Kasım 2020 - 08:17
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde özellikle tarım üretimi yapılan pek çok arazisinin işletilmesi amacıyla önemli çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda çiftçiye, yatırımcıya sezonluk olarak ihale yöntemiyle yapılan kiralamalar karşılığında tarla vasıflı arazilerde tarımsal ürünler yetiştiriliyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Kasım 2020 - İstanbul


ALTINOVA, GÖZLÜ VE KONUKLAR TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜKLERİNE BAĞLI SULU SAHALARDA TOHUMLUK PATATES ÜRETİMİ İÇİN ARAZİLER KİRAYA VERİLECEKTİR

 Genel Müdürlüğümüze bağlı Altınova, Gözlü ve Konuklar Tarım İşletmesi Müdürlüklerimize ait (Altınova Tarım İşletmesi (5.110 da, 7 parti), Gözlü Tarım İşletmesi (3.743 da, 7 parti) ve Konuklar Tarım İşletmesi (1.578 da, 2 parti)) toplam 10.431 da arazi patates tohumu üretimi yapılmak üzere sezonluk olarak 16 parti halinde kiraya verilecektir.

 İhale, 01/12/2020 Salı günü saat 14:30’da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde (Karanfil Sokak No:62 Bakanlıklar/ANKARA) adresinde ihale salonunda, Merkez Alım-Satım ve İhale Komisyonu huzurunda yapılacaktır. 

Teminat mektubu alınması halinde, ihale ile ilgili geçici teminat, tahmin edilen ihale tutarının %5 oranında olup, geçici teminat mektupları, tekliflerin geçerlilik süresinden en az 30 gün fazla süreli olacaktır (geçici teminat mektubunun süresi en az 90 gün olacaktır). İhale ile ilgili kat’i teminat, ihale fiyatı üzerinden %10’u nispetindedir.

İhaleye girebilme şartlarında belirtilen belgeler bir zarfa konularak TİGEM Genel Evrak Servisine en geç 01/12/2020 tarih, saat 14:30’a kadar teslim edilecektir.

İhale Şartnamesi www.tigem.gov.tr web sayfasından incelenebilir. 

konya tohumluk patates arazisi ihalesi

konya tohumluk patates arazisi ihalesi 1 aralık 2020

konya tohumluk patates arazisi ihalesi resmi gazete

YORUMLAR

  • 0 Yorum