Küçükçekmece Fatih Mahallesi riskli alan ilan edildi

İstanbul Küçükçekmece Fatih Mahallesi kentsel dönüşüm kapsamında riskli alan olarak ilan edildi. İşte deyalar

Küçükçekmece Fatih Mahallesi riskli alan ilan edildi
Editör: Hakan A.
07 Şubat 2013 - 09:59

Kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ederken, yeni projeler ve riskli alan tespitleride artarak devam ediyor. Türkiye'nin dönüşüm anlamında en büyük ve en riskli ili konumunda bulunan İstanbul'da çalışmalar hızla devam ediyor

Riskli alanların tespiti 2013 yılı içerisinde artarak devam edecek. Bakanlık ve belediyeler kentsel dönüşüm sürecinde her geçen gün kazandıkları deneyimler ile geleceğe yönelik adımlarını sağlamlaştırmaya devam ediyor. Bu anlamda İstanbul Türkiye'ye öncü olarak adımların ilk atıldığı il olarak göze çarpıyor.

İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Riskli Alan İlan Edilmesi hakkında Karar resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.
         
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyeleri çalışmaları kapsamında riskli alan olarak ilan edilen yerlerin sayılarıda artmaya başladı. Son olarak 26 Ocak Cumartesi günü yayınlanan Resmi Gazete'de Bakanlar kurulu kararıyla İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı yerlerde riskli alanları tespit etti.

Bakanlar Kurulu kararınca 6 Şubat 2013 Tarihli ve 28552 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan 2013/4257 Karar Sayısı ile edilen tebliğe göre; 

İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 9/1/2013 tarihli ve 119 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 28/1/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır.

KÜÇÜKÇEKMECE FATİH MAHALLESİ TESPİT EDİLEN YENİ RİSKLİ ALANLARIN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Küçükçekmece Kanarya'da riskli alan ilan edilen yerler!

Haber : Emlak Pencerem

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum