Lüleburgaz'da Hobi bahçeleri başvuruları başladı

Hobi bahçesi sahibi olmak isteyenler için Kırklareli Lüleburgaz'da fırsat başvuru süreci başlıyor.

Lüleburgaz'da Hobi bahçeleri başvuruları başladı
Editör: Hakan A.
14 Ocak 2021 - 12:11
Kırklareli iline bağlı Lüleburgaz Belediyesi, Hobi bahçelerinin yaygınlaştırılması amacıyla başlattığı çalışmada sona gelindi, başvurular başladı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Ocak 2021 - İstanbul 


Son yıllarda Hobi bahçelerine olan artış, Koronavirüs sürecinde vatandaştan çok daha fazla ilgi görmeye devame diyor. Bu kapsamda Kırklareli Lüleburgaz Belediyesi Hobi bahçelerine dair önemli bir çalışmayı hayata geçiriyor.

Lüleburgaz Belediyesi’nin kent içinde çevre bilincini artırmak amacıyla hizmete sunduğu hobi bahçelerinden Sinan Atakan Yavuz ve LYKA’daki hobi bahçeleri için başvurular başlandı. Başvurular 29 Ocak tarihine kadar Lüleburgaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü müracaat edilerek yapılacak. 


Lüleburgaz Belediyesi’nin çevre ve doğal üretim bilincini aşılamak için kentin çeşitli bölgelerinde açtığı hobi bahçelerinden ikisi için başvurular alınmaya başlandı. Bu kapsamda Sinan Atakan Yavuz Parkı’ndaki 47 adet hobi bahçesi ile LYKA’daki 112 adet hobi bahçesi için başvurular Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanıyla bizzat yapılabilecek. Hobi bahçelerinin son başvuru tarihi ise 29 Ocak olarak belirlendi. Başvuru süresinin ardından hobi bahçelerinin sahipleri kura çekimiyle belli olacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum