Reklamı Geç
Mahmutbey gişelerinden serbest geçişi (SGS) başladı

Mahmutbey gişelerinden serbest geçişi (SGS) başladı

Mahmutbey gişelerinden serbest geçiş sistemi uygulaması bugün itibariyle başladı. Sürücüler araçlarıyla OGS ve HGS ayrımı yapılmaksızın geçiş yapmaya başladı.

21 Kasım 2016 - 13:33

İstanbul Mahmutbey gişelerinde Serbest Geçiş Sistemi uygulaması kapsamında test geçişlerine başlandığı kaydedildi. Açıklama Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapıldı.

Bir dizi temaslar için Kars'ta bulunan Bakan Arslan açıklamasında, "Özellikle İstanbulluların çok merakla beklediği Mahmutbey gişelerinin serbest geçiş sistemine geçişi vardı, dün gece itibarıyla güney tarafını bugün öğle saatleri itibarıyla da kuzey tarafında serbest geçiş sistemine geçildi. Böylece Mahmutbey'deki gişeler kalkıyor. İstanbulluların trafik sıkıntısını en az yüzde 30 azaltacak bir sistemi başlatmış oluyoruz hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Tam randumanlı test çalışmalarının tamamlanması sonrasında bölgede oluşacak trafikte yüzde 30 rahatlama yaşanacağı ifade edilen Mahmutbey Gişeleri SGS uygulaması kapsamında test sürüşlerinin ne kadar devam edeceği hakkında net bir bilgi yok.

Uzunca bir süredir trafiği adeta durma noktasına getiren, bölgede uzun araç kuyukların oluşturan gişeler bu sabah itibariyle tet geçişlerine başlarken, trafikte oluşan rahatlama ise gözlerden kaçmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..