Manisa Akhisar'da vatandaş iki gecedir sokakta! Sabah saatlerinde 4 Büyüklüğünde deprem oldu...

Manisa iline bağlı Akhisar ilçesi 48 saattir adeta deprem yağmuruna tutulmuş durumda. Son iki günü sokakta geçiren vatandaş, soğuk dışında 10-20 dakika arayla meydana gelen depremle sallanıyor.

Manisa Akhisar'da vatandaş iki gecedir sokakta! Sabah saatlerinde 4 Büyüklüğünde deprem oldu...
Editor: Hakan A.
24 Ocak 2020 - 08:45

Deprem kuşağında olan Türkiye, son iki gündür Manisa Akhisar'da meydana gelen deprem dalgasını konuşuyor. Akhisar'da son 48 saat içerisinde 300'ün üzerinde deprem meydana geldi. BU sabah erken saatlerde 4 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. Vatandaş ise soğuk havada Kızılay çadırlarına sığındı...

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 24 Ocak 2020 - İstanbul


Manisa iline bağlı Akhisar'da yaşanan depremler vatandaşı olumsuz etkiledi. Son 2 gün boyunca neredeyse her 10-20 dakikada bir depremi hisseden vatandaşlar endişe içerisinde soğuk havada sokakta bekleyişini sürdürüyor. 

Kızılay tarafından bölgeye gelen ekipler, gün boyu çalışmalarını sürdürdü. Vatandaşlara sıcak çorba dağıtımına başlanırken, ihtiyacı olan vatandaşlara çadırlar temin edildi. Pek çok vatandaş araçlarında kalırken, Kızılay çadırları ile vatandaşlar toplu olarak sabahlıyor. Isınmak için ateş yakan vatandaşlar, korku ve endişe içinde sabahlıyor. Diğer taraftan bu sabaha kadar çok sayıda küçük çaplı depremler yaşanırken, sabah erken saatlerde 4 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.

manisa akhisar'da vatandaş sokakta kızılay sıcak çorba dağıttı

Yaşanan son depremle alakalı edinilen bilgiye göre, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi açıklamasında, sabah saat 06:04 sıralarında merkez üssü Manisa ili Akhisar ilçesi Musalar bölgesi olan 4 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Deprem yerin 7 kilometre derinlerinde gerçekleşti. 

Bu deprem öncesinde ise saat 05:26 sıralarında ise bu kez Manisa Kırkağaç merkez üssü olan 3.0 şiddetinde bir başka deprem yaşandı. Gece sabaha kadar art arda küçük çaplı depremler bölgeyi sallandırmaya devam etti.