Manisa Şehzadeler'de konut imarlı 3 arsa satışı için ihale açıldı

Manisa ilinde Maliye Hazinesi mülkiyetindeki 3 adet gayrimenkulün satışı için ihaleye çıkıldı.

Manisa Şehzadeler'de konut imarlı 3 arsa satışı için ihale açıldı
Editör: Hakan A.
11 Kasım 2020 - 08:08
Manisa'da Şehzadeler ilçesi sınırları içinde Maliye Hazinesi mülkiyetindeki bazı gayrienkuller ihale yöntemiyle satılacak. Manisa'da Bakanlık il müdürlüğü tarafından satılacak 3 arsa için 24 Kasım tarihinde düzenlenecek ihalenin tüm ayrıntılarını haberimizden öğrenebilirsiniz. İlgili ilan bugünkü Resmi Gazete'de ilan edildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Kasım 2020 - İstanbul


Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Manisa ilinde Maliye Hazinesi mülkiyetinde olan bazıkonut ve tarımsal sanayi imarlı 3 farklı arsa satışı için ihale açıldı.

Aşağıda özellikleri belirtilen mülkiyeti Maliye Hazinesine ait taşınmazların satış ihaleleri, 2886 sayılı Yasanın 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile dosyalarında mevcut genel ve özel şartlara göre hizalarında belirtilen tarih ve saatte yapılacaktır. İhaleler, Uncubozköy Mahallesi Mimarsinan Bulvarı No: 181- Yunusemre / Manisa adresinde bulunan Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda toplanacak komisyon huzurunda yapılacaktır.

Şartname ve ekleri bedelsiz olarak mesai saatlerinde (08:30 - 17:30) Milli Emlak Müdürlüğünde görülebilir.


İhalelerde taşınmaz mal satış bedelleri peşin ödenebileceği gibi taksitle ödenmek istenilmesi halinde, satış tutarı 5.000,00 TL'sını geçtiği takdirde, ihale bedelinin 1/4'i peşin, geri kalan kısmı ise kanuni faiz uygulanmak suretiyle 2 yılda 8 eşit taksitle ödenebilir. Taşınmaz mal kira bedelleri de yıllık peşin ödenebileceği gibi 1/4 peşin kalanı 3 er aylık dönemler halinde ödenebilir.

 4706 sayılı yasanın 7.maddesi uyarınca Hazineye ait taşınmazların satış ve devir işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim, harçtan müstesnadır. Ayrıca satışı yapılan taşınmaz, satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süre ile emlak vergisine tabi tutulmaz.

İhaleye katılacak isteklilerin aşağıda belirtilen belgeleri ihale başlama saatine kadar ihale komisyon başkanlığına teslim etmeleri veya iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırmaları gerekmekte olup, postada meydana gelecek gecikmeler kabul edilmeyecektir. 

manisa şehzadeler satılık arsa ihalesi 27 kasım

YORUMLAR

  • 0 Yorum