Marmara'da deprem!

Marmara Denizi'nde Balıkesir açıklarında deprem meydana geldi. Deprem sabaha karşı yaşanırken, Kandilli depremi 3.5 revize ile 3.2, FAD ise 3.0 olarak açıkladı.

Marmara'da deprem!
Editör: Hakan A.
09 Aralık 2018 - 09:07

Marmara'da sabaha karşı deprem yaşandı. Günün son dakika deprem haberine ilişkin ayrıntılar haberimizde. Afad son depremler açıklamasında 3.0 olarak açıklanan depremin büyüklüğünü Kandilli son depremler açıklamasında ise 3.5 ve 3.2 olarak revizeli açıkladı.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 9 Aralık 2018 - İstanbul


Sabah saatlerinde Marmara'da bir deprem meydana geldi. Balıkesir açıklarında Marmara Denizi'nde yaşanan deprem 3.0 olarak AFAD verilerine yansıdı.

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından son depremlere ilişkin açıklanan verilere göre Marmara Bölgesinde yaşanan 3.5 büyüklüğündeki depremin ayrıntıları paylaşıldı. Deprem, sabaha karşı saat 04:55 sıralarında Merkez Üssü Marmara Denizi olan ve Balıkesir açıklarında yaşanan deprem 3.0 olarak ölçümlendi. Yaşanan deprem yerin yaklaşık 6.68 kilometre derinlikte olduğu kaydedildi.Marmara depremi Kandilli'de 3,5 olarak açıklanırken sonradan 3.2 olarak revize edildi.

Türkiye'de yaşanan depremlere ilişkin bilgi sağlayan iki kurumdan biri olan  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi depremin büyüklüğünün 3.5 olduğunu açıklarken, daha sonra büyüklük revize edilerek 3.2 olarak kaydedildi.

Yaşanan depremin hissedildiği yerlerde uyguda olan vatandaşın pek fazla hissetmediği bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum